| alexandraionela1234 a întrebat:

Bună, aș vrea să vă împărtășesc și vouă povestea mea de "dragoste la prima vedere".
Sunt clasa 12, veneam de la liceu acum câteva zile și drumul meu pana acasă e pe o șosea unde sunt case. Una dintre case, are un cățel foarte mare, alb. Ei bine când am trecut acum câteva zile pe lângă acea casă, lătra câinele la mine pentru ca era gard din acela prin care se vede și din curte venea la poartă la mașină un băiat, efectiv m-a fascinat, am zis să mă bag în seamă si i-am zis să îl țină bine ca nu cred ca mai scap eu dacă scapă el. Si zambise asa frumos la mine. Ma topisem, e asa blondut, nu neapărat frumos dar avea niște ochi atât de calzi. De atunci mă tot gândesc la el, mereu dimineața când trec pe acolo spre școală ii vad masina și nu mi-l pot scoate din cap, pe el nu l-am mai văzut in curte sau ieșind.Si ma gândeam sa ii scriu în seara asta o scrisoare sa ii spun ceva dar nu am idee ce, nu vreau sa par nici disperată, dar parcă m-a vrăjit asa nu știu de ce. Menționez ca este dintr-o familie foarte înstărita, are mașină un Mercedes ultima generație si ditamai vila si îmi e teama sa nu aiba figuri pe sub chipul lui blând. Si asta ma gândeam mâine dimineață sa ii las o scrisoare in ștergătoarele mașinii. Vreau sa ma ajutați cu idei de ce sa ii scriu sau daca (,) credeți ca ar fi un gest prea.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Îi poți spune așa
"Buna, nu o să îți spun cine sunt, însă va trebui sa îți dai tu seama din ceea ce îți spun.
Ideea e că îmi cam placi și zâmbetul tău m-a cam făcut să uit și de bac și de toate big grin
Pari un băiat super si ar fi păcat să ratez o astfel de șansă.
P.S. Eu sunt tipa căreia i-ai zâmbit acum câteva zile.
Poate ne vom mai revedea love struck"
Și așa îl ții puțin în suspans.Hihi big grin

| alexandraionela1234 explică (pentru Hyperion7):

Sau sa ii spun ca mi-a rămas zâmbetul lui întipărit in memorie si nu il mai pot scoate din cap? Si ii zic ca daca suna interesant, poate sa afle mai multe. Si ii scriu și numărul meu de telefon. Ce zici?

| Hyperion7 a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Și asta ar mergebig grin
Da, de ce nu? Merită să încerci
Bafta!love struck

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vrei sa pari disperată dar se pare ca esti foarte disperată. Nu o spun ca pe o jignire.
Te-a incantat doar el sau si Mercedesul?

| alexandraionela1234 explică (pentru darrio2007):

M-au abordat mulți băieți și bărbați bogați, nu ma atrage asta. Pe mine m-a atras el ca aspect

| Emma30555 a răspuns:

S ar putea sa gândească ca ești doar o liceana care a fost impresionata de mașină și vila, mai mult ca sigur ca are opțiuni în a alege, are și alte admiratoare având un vedere ca e și drăguț, soluția este sa l impresionezi altfel, sa te remarce cumva în alt context, faptul ca îl placi ar putea fi banal pentru el, doar dacă tu ești o fata care arata extrem de bine poți încarcă astfel.

| Marius22222222222 a răspuns:

Eu zic sa stai cuminte că pune ala câinele pe tine daca ii atingi masina

| anonim3248 a răspuns:

Caută altul că nu o să iasă nimic cu ăla.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Mi.e lene sa gândesc scrisoarea în locul tău dar îți urez succes!

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Ma dar la toți va e frica sa nu păreți disperați din ce văd pe site-ul asta. Scrie-i scrisoarea, dar las-o in cutia poștala mai bine nu in parbriz.

| alexandraionela1234 explică (pentru MAteiLaAjutat):

Imi e sa nu o găsească maica-sa sau altcineva din familie.

| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Scri ca e pentru el si daca o gaseste maica-sa ii o va da lui daca e femeie cumsecade.

| alexandraionela1234 explică (pentru MAteiLaAjutat):

Da. faza nașpa e ca nu știu nici măcar cum il cheamă laughing

| Tokyo44 a răspuns:

Printează QR contlul tău de social media și lasă-l în curte / mașină

| Cutezătorul4k a răspuns:

Sa mi dea cineva tag sau sa mi reamintească ce urmeaza dupa laughing e fascinant si curios