| BlackX0 a întrebat:

Pisica mea a disparut de acasa acum vreo 2 zile si s-a intors chiar azi dimineata. Inainte sa plece, noi suspectam faptul ca e gravida pentru ca avea burta foarte mare. Acum dupa ce a revenit, am observat ca a slabit extrem de mult. Banuim ca a nascut cateva case mai incolo( noi stam la curte) sau pe camp si ca a plecat pentru ca o deranja fratele ei. Imi puteti da niste sfaturi sau niste indicii pe care sa le caut in mod special sa vad daca ea chiar a nascut? Si daca s-a intamplat, cand isi va aduce puii acasa?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Da, cel mai probabil a născut și a făcut-o undeva, unde a simțit că puii vor fi mai în siguranță. Ai putea să o urmărești, când pleacă.

Oricum, hrănește-o mai consistent, acum că alăptează, iar de puii săi va avea ea grijă și singură. Iar când vor mai crește, probabil vor veni după ea sau ea singură îi va aduce. Până atunci aferă-i condițiile optime!

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Https://zgardacugps.ro/ happy
Daca o deranja fratele ei, trebuia neaparat sa ii desparti, sa ii tii separati.

| alina2k18 a răspuns:

Ar fi trebuit sa ai mai multa grija de ea si s-o tii in casa daca tot era gestanta...
Saracii pisoiasi, cine stie unde or fi pe frigu asta...
PS: Sterilizeaz-o!

| anonimg a răspuns (pentru alina2k18):

Daca au fost nascuti in camp, cu siguranta ca puii au murit de ger pana la aparitia diminetii.

| ziftode a răspuns:

Subscriu la ambele raspunsuri pe care le-a postat anonimg, prima mea idee a fost zgarda cu GPS, insa mai ales, eu presupun ca a ramas gravida chiar cu fratele ei, este animal nu om, asta se intampla, asa ca chiar ar trebui sa ii desparti, FOARTE SERIOS!

| francut a răspuns:

Urmareste-o cand pleaca de acasa. Daca a fatat, va merge sa alapteze puii. Nu-i va aduce ea acasa daca stie ca acolo nu sunt in siguranta. Vezi ce faci cu fratele ei, daca el este amenintarea.

| BlackX0 explică (pentru francut):

Nu este neaparat o amenintare. Ei nu se bat aproape niciodata si sunt destul de afectuosi unul cu celalalt. Noi credem ca pe ea o deranjeaza faptul ca el e motan si poate ii este frica, dar in rest nu pare ca ar reprezenta un pericol pentru pui. Oricum multumesc de sfat.

| Mirris a răspuns:

Ai putea sa vezi daca are lapte. Oricum pisica o sa isi aduca puii la momentul potrivit.

| Marvinmiau a răspuns:

In cazul asta nu sunt multe de facut, daca si-a abandonat puii acestia probabil vor muri daca nu ii va gasi cineva

| BlackX0 explică:

Update: Aparent nu a fost gestanta. Am verificat-o indeaproape si nu da niciun semn ca ar fi nascut. Cred ca era doar grasa si in cele 2 zile cat a lipsit de acasa, nu a mancat, drept urmare a slabit. Urmeaza sa o sterilizez. Multumesc tuturor pentru sfaturi!

| NOname a răspuns (pentru BlackX0):

Na, fain! Mă bucur că problema s-a rezolvat de la sine. big grin