| Tweety-love-Minnie a întrebat:

as vrea sa va spun ceva si sa va cer un sfat.am cunoscut un baiat dar nu l-am vazut decat o singura data.am vorbit pe mess foarte mult dar nu stiu cum si nici de ce dar am inceput sa tin foarte mult la el. Cand l-am vazut aveam impresia ca il stiu de-o viata intreaga. E in gandul meu tot timpul... I-am spus ce simt dar pentru el sunt doar o prietena, el iubeste alta fata. Prietena mea mi-a spus ca nu e dragoste pentru ca nu are cum dar eu nu stiu ce sa cred... sunt foarte confuza...Credeti ca a fost dragoste la prima vedere? si daca da, cum sa-l uit? ma doare foarte tare cand stiu ca el o iubeste pe alta fata si in plus este si nefericit sad... ce sa fac sa-l uit? sad

Răspuns Câştigător
| georgiana a răspuns:

Da...si eu am cunoscut un baiat care la fel, simteam ca-l cunosc de o viata, vorbeam foarte mult si prin mesaje, pe mess...
Imi placea ca puteam vorbi despre orice cu el si avea acel ceva care ma atragea, ca un magnet. s-a intmplat totul foarte repede si placut pentru amandoi. Poate fii ceva frumos, dar daca iubeste alta fata. ti-e ti-ar placera sa-l imparti cu ea? stai de vorba serios cu el, iar daca el tine la ea, atunci lasa-i sa fie fericiti.by`

9 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mai stai, nu te amesteca și nu te mai indrăgosti virtual ca nu e sănătos!

| Cryssy a răspuns:

Buna scumpo. Off...Imi pare foarte rau... Nu stiu daca este nefericit. Nu inteleg de ce spui tu ca este nefericit. poate el este fericit cu acea fata. Nu stiu... Eu. nu cred ca la prima vedere nu poate exista dragoste adevarata, ci doar atractie.
Stiu ca este greu sa il uiti. Si ca nu ii porunci inimii... Dar nu va fi bine daca vei continua sa tii la el daca el nu tine la tine...
Sper sa fie totul bine! Te pup! kisskiss

| theodoraafi a răspuns:

Buna, am trecut prin aceeasi situatie. si inca trec prin ea. l-am vazut odata... am vb pe mess un an si m-am indragostit de el. si cea mai mare greseala e sa ii marturisesti ceea ce simti. mai bine asteptai sa iti dea el un semn...nu o sa il poti uita usor...

P. S. deci povestea ta este identica cu a mealaughing

| Viuvi a răspuns:

Pai sincer, tu cati anisori ai?
Eu nu cred ca este dragoste, dragostea este confundata adesea cu atractia/pasiunea...
Sincer asta cred ca e si la tine.
Daca ti-a zis el ca nu ai nicio sansa asta e, viata ne mai da si din astea nu trebuie sa iti faci griji pentru asa ceva!
O sa-ti zic un lucru pe care toata lumea ti-l va spune acum sau mai tarziu :
Nu s-au terminat baietii!
...inca laughing
Incearca sa gasesti pe altcineva, asa vei trece mai usor peste asta!

| cipy a răspuns:

Nu nici intr-un caz nu te lasa batuta!
Vreau sa-ti zic ca eu tot pe net mi-am cunoscut jumatatea chiar daca nu ne vazusem inainte, acum suntem cei mai fericiti. Viata e frumoasa numai daca noi o facem asa ca lupta!

| Tweety-love-Minnie explică:

Cryssy eu stiu motivul... nu este langa fata pe care o iubeste iar pentru ceilalti : nu mi-a zis ca nu am nici o sansa doar ca vrea sa ne cunoastem mai bine si problema e ca eu sunt un pic timida si asta nu ii place sad... va multumesc tuturor pentru raspunsuri kiss

| XxXKevinXxX a răspuns:

Ciao! mai bine ar fi mai continui sa vb cu daca cumva sar razgandi si poate o sa fie ceva mai interesant intre voi doi, normal ca el inca nu te iubeste, cheama-l intr-o sambata si iesiti undeva impreuna ca cu rusinea ai de suferit, sau iti spun si alta parte daca vrei sa-l uiti nul mai baga in seama si o sasi dea el seama care ie problema. Dar iti mai sp o data nu rata daca il iubesti cu adevarat.big grinbig grinscz daca am gresel de ortografie.bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Îți vezi de treaba ta, asta este cel mai bine acum.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti si tu un prieten si nu mai sta dupa cai verzi pe pereti!