| anonim_4396 a întrebat:

Buna,as vrea si eu sa stiu daca pot intretine relatii intime daca am suferit o incizie pentru abces labial, inca mai sunt pansata.Dar interventia am suferit o acum o luna.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in timpul penetrarii nu apare senzatia de disconfort sau de durere, atunci in acest caz cu putina atentie si precautie se poate intretine un coit mai "soft" fiindca in mod sigur in acest moment fosta rana este cicatrizata. Bineinteles ca intretinera unui contact sexual placut si satisfacator depinde si de marimea inciziei precum si de localizarea cicatricii ramase dupa deplina vindecare a respectivei incizii efectuate in urma cu destul de mult timp. Multa sanatate!

| AlexandraCorina32 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Problema este ca inca nu este vindecata total inca mai este o mica gaura acolo si are tifon in ea si sunt pansata pe labie.Nu am fost cusuta trebuie sa se inchida singura dar a trecut o luna si partenerul meu m-a intrebat daca as putea dar imi e frica sa incerc sa nu am probleme dupa

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AlexandraCorina32):

Daca exista o rana care inca nu este inchisa/cicatrizata complet si se mentine necesitatea de a fi pansata permanent, cel mai indicat sfat care in acelasi timp este si cel autorizat sa ti-l ofere este infirmiera care curata, dezinfecteaza si se ocupa de aplicarea tratamentului. Vindecare si insanatosire grabnica!

| AlexandraCorina32 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos