| princess009 a întrebat:

Buna,as vrea si eu un sfat de la voi.Cunosc un baiat de mai multi ani, eu am 22 de ani si el, tin foarte mult la el,ne-am intalnit,vorbim la telefon prin mesaje, si intr-o seara m-a sunat si m-a intrebat daca poate sa vina la mine sa ne uitam la un film si sa doarma la mine, eu i-am zis ca nu is singura ca si mama ii acasa (oricum nu eram singura era si mama) si el a zis ca nu ii bai ii zic ca is prietenu tau si dupa ne si combinam.Am vorbit cu mama si mi-a zis ca nu il lasa sa vina la noi si am fost nevoita sa ii trimit mesaj si sa ii spun.Azi i-am trimis un mesaj si i-am zis ca sper ca nu te-ai suparat pe mine pentru seara aia si din pacate nu mi-a raspuns la mesaj... Oare s-a suparat? Un sfat va rog! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Nu s-a suparat pe tine stai lina poate pe maicat-a -Numai daca e batut in cap ar putea sa se supere pe tine -sau poate crede ca l-ai mintit si ca realitatea e ca nu ai vrut sa vina la tine.Convingel ca nu tu esti de vina -insista si explica-i care e motivu cu mai multe detalii.o sa-i treaca asta e un motiv minor -dar ai grija la maica-ta pare destul de aiurea... Fundita :-D?

| princess009 explică (pentru Danysan):

Mersi mult pentru sfat :* meriti fundita te pup :*

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da, baietii vor fete descurcarete!

| Felys a răspuns:

Ce nesimtit a putut sa fie sa se autoinvite, asa ceva nu se face, da-l dracu, daca s-a suparat si mai bine, e un magar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe combinatii omu' laughing Ai tu 22 de ani cand o sa fie mama ta de acord sa te combini

| Demonull a răspuns:

laughing)ce se mai grabeste si el cu venitu acasa, de ce nu te invitat la cinema daca ii arde inima sa vada un film cu tine laughing))veche poanta cu filmu, mai schimbati fratilor..si daca s-a suparat iaca curu.

| Auslesse a răspuns (pentru Demonull):

laughing

| Demonull a răspuns (pentru Auslesse):

Sinceritatea mea e asa dura incat starneste hohote de ras nu?happy

| Auslesse a răspuns (pentru Demonull):

Exact! fara suparare, dar chiar a fost amuzant comentariul tau!big grin

| Demonull a răspuns (pentru Auslesse):

happy

| Auslesse a răspuns (pentru Demonull):

happy

| NickName01 a răspuns:

SA NU FACI În nici un caz COMPROMISUL DE A TE DEZONORA!
Viitoarea ta familie nu va avea un lucru mai scump decat demnitatea ta!

Nu vei câştiga, ci îţi vei pierde atuurile care CONTEAZĂ CU ADEVĂRAT LA O FATĂ!

O singură şansă există de a feri persoana vulnerabilă (femeia) de a fi folosită "temporar" pentru ceea ce are de oferit fizic, pentru a fi abandonată ulterior ca un obiect de "redusă folosinţă" intimă.

Iar acea şansă este IUBIREA – Iubirea de sine: ca ea să se iubească pe sine mai mult decât ar fi posibil să iubească un bărbat. Dacă nu o va face, soarta "obiectului de unică sau redusă folosinţă" o aşteaptă!

| NickName01 a răspuns:

Dacă ea nu va avea milă de FERICIREA, de VIITORUL ei, de viitoarea ei FAMILIE, NIMENI altcineva nu o va face! Cu atât mai puţin cel care îi cere ca ea să renunţe la cel mai mare "atu" al ei, pentru ca el să-şi descarce nevoile fiziologice pe acel "atu".

Acel "atu", cel de care va depinde în cea mai mare parte viitorul familiei ei este:
ONOAREA ei, DEMNITATEA ei – adică "exclusivitatea intimă" de care soţul ei va avea ontologică nevoie, fiinţială pentru identitatea lui sufletul iubitei sale...

| NickName01 a răspuns:

Prea obraznic e asa cum se grabeste el sa intre in patul tau. Nu e serios!

Sunt mai mult tentati sa înşele cei care deja au primit de la "iubitele" lor dovada dezonorării lor, consumarea a ceea ce este specific casatoriei...

Dacă ele i-au dovedit că nu au coloană vertebrala şi s-au supus poftelor lor, ei au toate motivele din lume să caute altceva, mai demn, mai puternic! Un barbat are nevoie langa el de o femeie puternică, nu de o cârpă...

Moral ar fi să nu lase în urmă o victimă, să o părăsească...
Dar pe un om care nu ţine cont de sufletul lui sau de Dumnezeu cine îl va împiedica să facă asta?

| NotToday a răspuns:

Nu era nevoie sa ii trimiti ultimul mesajhee hee Pur si simplu, nu ai nici o vina ca mama ta nu a fost de acord...

| Alisse a răspuns:

De ce sa se supere ar fi trebuit sa inteleaga acest lucruhappy

| Ianusik07 a răspuns:

Clar ca te-a vrut pe tine nu ii era chefu de filmul ala i-ai strica planurile si de aia si-a pus cornite