| Simonasimi a întrebat:

Aseara am visat ceva foarte interesant care as vrea sa se intample si in viata reala.Si nu stiu daca o sa se intemple sau nu. Voi ce credeti despre vise?
Credeti ca un vis poate deveni realitate? Oare visele este un semn? Vreu sa aflu cat mai multe chesti despre vise.Va rog informati-ma si pe mine. Cine spune cele mai multe chesti primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Deci visele "este ele" niste semne care prin extorsiunea cu realitatea sunt ireale.Ele visele "este" niste chestii din inconstientul nostru "care deci nu e constient". Unele se potrivesc cu realitatea dar "ele e" foarte rare si sunt coincidente sau previziuni("este" unele persoane care "are" capacitatea de a prezice). Sper ca ti-am raspuns pe intelesul tau;)
Si raspunsul serios: citeste aici http://www.eva.ro/psihologie/autocunoastere/visele-articol-6173.html

6 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Implineasca-ti-se visul!batting eyelashes

| VFC a răspuns:

Ba sa mor eu uite povestea mea deci am visat odata ca ma impiedic ( Grava faza inca mi-a amintesc ) dar cand m-am inpiedicat in vis s-a pus un gol in stomac si m-am trezit si s doua zi identic mi s-a intamplat si mi se mai intampla in vis ca sunt la scola si profu vb si la fel mi se intampla in a doua zi deci eu chiar cred ca visele se vor inplini dar nu alea cand esti cel mai tare om din lume si ace in toate deci alea cele mai apropiate de viata reala se adeveresc FUNDA?

| Simonasimi explică:

Multumesc mult Copte siteul ala este superb.

| Simonasimi explică:

Scuze nu am fost atenta ii multumesc mult lui Eilia62. Si va multumesc mult si celolarti. :X

| xdeex a răspuns:

Visele nu este un semn laughing.

| Copte a răspuns:

@AmiBall,am patit si eu, visele sunt niste preomoniti.de ex:
eram intr-o camera ca in vis si mi s-a intamplat ceva rau, in acea zi nu am fost in camera aceea si a fost bine, iar cand am facut ca si in vis...am patit la felhappy