| StaceyG a întrebat:

Ce credeti oare visele pot deveni realitate, sa ne influenteze in vreun fel?

Răspuns Câştigător
| PureCherry a răspuns:

Buna!
Nu exista realitate...viata insasi nu este decat un vis pentru unii mai frumos, pentru altii mai urat, pentru altii deloc...

Dintr-un vis nu te poti trezi la o realitate, pentru ca ea nu exista, in cel mai rau caz risti sa nu te mai trezesti atunci cand visul se termina.

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Visele raman de cele mai multe ori doar vise, ne influenteaza doar modul de a vedea lucrurile.Depinde cum le interpretam si punem in practica.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Daca credem in acel vis si ne punem in gand sa-l ducem pana la bun sfarsit da se poate implinii, dar cu mari sacrificii.

| bluepuff a răspuns:

De ce sa visezi? nu se implinesc dorintele da visele... si poate pe unii ii influenteaza dar sunt persoane care au ramas doar cu visele si nimic altceva. Mai bene sa fi realist si sa te multumesti cu ce ai pentru ca visele nu fac decat sa te intarate. Cel putin eu nu vad rostul viselor, visezi si atat. Daca visu nu e " realist " poti sa visezi cat ai chef...degeaba.

| Alina a răspuns:

Daca suntem obsedati de ceea ce visam si credem ca se poate intampla, cu siguranta asta ne va afecta actiunile din viata reala si e posibil ca visele sa devina realitate.

| irina20 a răspuns:

Da.Cu siguranta pot deveni realitate.Si ne pot influenta dar nu cred ca atat de mult incat sa ne facem rau.