| AndreeaStefaniaa a întrebat:

aseara l-am visat pe fostul iubit ca era mort, eu nu mai am treaba cu el de 5 luni, sunt intr-o relatie cu alt cineva...pot spune ca inca il iubesc pe acel baiat pe care l-am visat mort... se poate intampla ceva? Imi este tare frica :'( va rog spuneti-mi daca pateste ceva....nu as vrea sa stiu ca a patit ceva :'( :'(

5 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Daca ai visat prieteni care au murit sugereaza ca o noua prietenie sau dragoste te asteapta.

Daca visezi un om mort reprezinta un aspect al personalitatii tale sau viata ta care s-a schimbat complet.

Un om mort, semnifica aspecte pozitive ale personalitatii tale care au fost depasite de emotii negative sau de unele situatii.

In traditia populara, inseamna ca vei avea parte de schimbari importante in viata.

Din punct de vedere psiholog, poate semnifica sfarsitul unei etape din viata ta. Persoana moarta in vis poate fi doar o parte a ta pe care ai vrea sa o lasi in urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ai treaba cu el, mai ai treaba cu sentimentele tale. Visul tau semnifica faptul ca inca iti ascunzi sentimentele fata de acest baiat, chiar daca relatia voastra s-a sfarsit.
Stai singura pana esti capabila de o alta relatie, nimeni nu e obligat sa-ti suporte tie deceptiile.

| lex79 a răspuns:

Oare cand o sa intelegeti ca visele sunt creatii ale propriilor voastre minti si nu vederi in viitor?
chiar asa ingusti la minte sunteti?
din cauza ca inca te mai gandesti la el si il iubesti si a insemnat si inseamna mult pentru tine tot o sa l mai visezi, pentru ca in subconstientul tau n ai trecut peste.

| robertp1 a răspuns:

Fix ce ai visat o sa se intample. Glumeam, treci peste asta si sa nu ii spui actualului iubit.

| Inna2910 a răspuns:

Se zice ca atunci cand visezi o persoana vie care in vis a murit inseamna ca se schimba vremea laughing) nu are legatura cu nimic altceva.Intreaba orice om in varsta si ii vedea ca iti vor da tot raspunsul asta!