| HEROINAhero a întrebat:

Hei TPU, cum as putea sa uit de fostul prieten? straight face stiu ca sunt 2 luni, dar m-am atasat foarte mult si a ajuns in inima, iar creierul pur si simplu se gandeste la el..cand il vad afara si ne salutam, picioarele incep sa tremure si inima sa bata din ce in ce mai tare, iar eu ma bucur ca este fericit. Inca il iubesc si daca l-as vedea ca discuta cu alte fete, pe ele le-as da cu capul de pereti happy

In timpul relatiei am avut vise ca ne despartim si se impaca cu fosta lui prietena care au stat 2 ani, dupa ca ne impacam. Aseara l-am visat ca vrea sa ne impacam, dar nu stiu ce sa mai cred, imi spusese odata ca ce visez se intampla exact opusul :-

Răspuns Câştigător
| JustDeedee a răspuns:

Visele nu au legatura cu ce ti se intampla.E subconstientul care "se gandeste la el" si automat visezi asta. Si nu, ce visezi nu se intampla exact opusul. Unele vise se indeplinesc, dar unele nu.
Cu cat esti mai atrasa de el, va observa asta si se va indeparta de tine.Ca sa uiti de el... discuta cu prietenele tale ce va plac, barfiti, ocupati timpul cu activitatile tale preferate si gandeste-te ca... daca s-a despartit de tine, nu te merita.Sunt milioane de baieti pe planeta asta care ar da orice pentru tine si nu te-ar face sa suferi.Capul sus! Viata merge mai departe! Tu esti o fata foarte draguta, iar daca asta nu a vazut-o si el..eehh. El pierde, tu nu ai pierdut nimic. Intr-o zi va vedea asta!

2 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Daca il iubesti atat de tare incat pana si-n vise il ai, atunci trebuie sa schimbi foaia. Incearca sa faci alte activitati pentru a-l uita. Nimic nu este imposibil si sigur dupa trecerea timpului rana ti se va astupa.

| Ion1234 a răspuns:

Trebuie sa faci o relatie noua ca sa o uiti pe cea veche, cu timpul il vei substitui pe acel vechi cu acel nou si il vei uita, daca vrei pot sa te ajut cu asta caut relatie noua daca ceva scriemi sunt in cautare;-)