| madalina1y a întrebat:

Acum ceva timp, pe la 13-14 ani am cunoscut un baiat. Am avut o relatie de 2 ani si ceva cu bune si rele, el a cunoscut alta fata si mergea cu aman2 in paralel. Pana cand am aflat si l.am pus sa aleaga si mi-a zis ca nu stie. Atunci eu am inceput sa ies cu un alt baiat ( nimic serios ) Lunile treceau si eu inca mai tineam legatura si cu fostul iubit. Dupa mai multe luni n.am mai suportat si am pus punct de tot. M.am mutat cu baiatul pe care il cunoscusem si timp de 1 an jumate nu am mai avut nicio treaba cu primul, nu ne-am intalnit nici macar din intamplare. Imi iubesc f mult prietenul si nu l-as lasa pentru nimic in lume dar aseara m.am intalnit cu primul meu iubit si l-am sarutat (am luat-o ca pe joaca, mai mult ca sa imi bat joc de el ) el mi-a spus ca nu ma uitat si ca s.a gandit mereu la mine. Eu am suferit mult dupa el si am vrut sa ne vedem ca sa vad daca mai simt ceva si acum sunt confuza. Nu stiu ce sa fac, as mai vrea sa il vad o data si dupa sa pun punct de tot. In mintea mea era sa il fac sa isi aduca aminte de tot si sa il las asa dar mi.e frica sa nu cad eu in capcana mea. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Da; doar că deja ai cam alunecat în ea... Fă bine și lasă-l în belelele lui, pentru binele amândurora.

| madalina1y explică (pentru mihai69):

E cam greu sa il las, am tinut mult la el si el a gresit. Parca intr-un fel as vrea sa ma razbun desi nu stiu daca mai are rost dupa atatia ani.

6 răspunsuri:
| Dugalle a răspuns:

De ce sa dai cioara din mana pe vrabia de pe gard? Intelegi ce zic?

Parca asa era vorba.

| December a răspuns:

Pff...ma doare capu cand citesc povesti din astea. Intre 13 si 18 ani voi habar nu aveti ce e aia o relatie, nu stiti ce vreti etc etc. Dupa 1 an si jumatate trebuia sa-l lasi balta complet pe primul, iar chestia aia cu sarutul e o prostie. Daca eu as fi fost actualul prieten si as vi vazut sau aflat chestia te-as fi parasit pe loc. Prostii din astea nu au ce sa caute. Raspunsul e ca trebuie sa te mai maturizezi; si din pacate pentru tine, va mai dura!

| madalina1y explică (pentru December):

Acum am 20 de ani, sunt incontinuare cu al 2 lea baiat doar ca el poate ca nu e exact ce mi-am dorit. Are partile lui bune si partile rele, mult timp am evitat sa ma intalnesc cu primul meu iubit dar pana la urma s-a intamplat. Actualul meu prieten nu are de unde sa afle, m-am ferit destul de mult incat sa nu ma poate recunoaste cineva.

| December a răspuns (pentru madalina1y):

Ideea e aceeasi! te-ai intalnit pe ascuns cu primul. Esti la stadiul in care nu sti ce vrei. Daca al doilea nu e ce iti doresti, spune-i. Nu are rost sa o lungesti. Ar trebui sa fii corecta cu el.

| madalina1y explică (pentru December):

Sunt lucruri care ne leaga, el a fost langa mine cand mi.a fost cel mai greu. Nu as putea sa renunt la el pentru altcineva iar daca as face.o ar fi acelasi lucru. Asa cum ma gandesc acum la primul m.as gandi si la el dupa.