| Bombonica_5811 a întrebat:

ieri dimineata m-am certat cu prietenul meu eu ii ceream o explicatie pentru un lucru pe care la facut si el mi-a spus sa imi caut pe altcineva, pentru ca el are deja pe altcineva si ca nu are chef de nimeni si sa il las in pace eu m-am enervat si i-am spus ca daca asta vrea sa fie fericit cu cine vrea si sa uite de mine.Pe la ora 2 dupa masa m-a sunat si nu i-am raspuns si nu ma m-ai cautat de loc pana la 10 seara cand l-am sunat eu si mi-a dat ocupat si mi-a trimis un msj "Nu pot sa vorbesc m-am culcat, nb" nu i-am trimis nimic inapoi, si azi dimineata m-a sunat sa ma intrebe de ce l-am cautat aseara si eu i-am spus pentru ca nu stiam de ce m-ai sunat la 2 dupa masa dar am vazu ca nu mi-ai raspuns si mi-a spus nu ti-am raspuns, ca nu am vrut si imi tot spunea hai pa, si i-am spus si eu pa si cam atat.Eu nu inteleg de ce de fiecare data daca ma supar eu din vina lui se supara si el in loc sa isi ceara scuze, el mereu asteapta ma rog tot eu de el dar eu m-am saturat sa las mereu de la mine si ma rog intr-una de el.Eu nu inteleg de ce spune ca ma iubeste dar poate sa stea tota ziua fara sa stie nimic de mine cu toate ca nu e vina mea oricat de suparat ar fi, a putut sa doarma linistit ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.Stau si eu si ma intreb de ce o fi omul atat de rau am acceptat atatea crezand in vorbele lui ca ne va fi bine si acum sa ales praful.Chiar daca as vrea sa discut cu el nu vrea pur si simplu, la telefon mai mult zbiara sau zice ca nu are chef iar daca ii zic sa ne vedem sa vorbim zice ca nu iese afara orice ar fi ca lui ii e lene sau ca nu are chef iar asta inseamna ca nu il intereseaza de noi 2 nu? Atunci de ce ma mai cauta? eu una nu pot sa il inteleg. Voi ce intelege-ti? Eu una n-as mai vrea sa ma rog de el ca de fiecare data, o sa imi fie greu si fara el dar ma gandesc si la mine. Fundita happy

Răspuns Câştigător
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace o perioada. s-a obisnuit sa fii tu prima care il cauta si i-ai aratat prea mult ca il iubesti si i s-a suit la cap asta. stie ca poate face ce vrea ca tu o sa il ierti pentru ca il iubesti. lasa-l o perioada nu ii mai raspunde la telefon, la mesaje si nici tu nu-l mai cauta.

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

''si el mi-a spus sa imi caut pe altcineva, pentru ca el are deja pe altcineva ''

Mai mult de atat ce vrei?!

| Visecolorate a răspuns:

Nu stiu. si eu cam tot in cazul asta sunt sad Chiar o sa urmaresc rasp pe care le vei primi...cateodata am impresia ca nu ii pasa deloc.si daca sunt si eu indiferenta tot el se supara.

| Visecolorate a răspuns:

Stiu, dar tu ce sa faci? Cat sa mai rezisti asa? Eu am incercat sa vb cu el... da nu ai cu cine. Si apoi tot el se supara si zice ca tot eu m-am saturat de el oh go on.

| anOnimăăăă a răspuns:

Fetelor nu va merita, lasatii in pace. O sa isi dea seama ce au pierdut cand nu o sa aiba cine sa se mai roage de ei, cine sa le suporte toate mofturile, cine sa ii caute mereu, etc. Au vazut ca acceptati felul in care se comporta cu voi si o sa continuie. Daca ei chiar tineau la voi o sa va caute cand o sa isi dea seama ca nu ati glumit cand ati vrut sa o terminati. Si daca va vrea sa continuie o relatie cu voi o sa se schimbe daca nu, sunt atatia baieti care ar putea sa va faca fericite si care sa stie sa va aprecieze. Nu are rost sa va pierdeti timpul cu astfel de persoane, nu are rost sa va bateti singure joc de voi. Aveti mai multa incredere in voi :*

| LexUTz a răspuns:

E foarte bine ca te gandesti si la tine! Eu zic sa il lasi in pace, sa ii arati indiferenta! E cam nesimtit daca nu stie sa iti ceara scuze macar.

| Bombonica_5811 explică:

@Visecolorate da la fel se intampla si la mine daca eream indiferenta se supara