| anonim_4396 a întrebat:

Aseara mi-am pierdut virginitatea. Am fost foarte uda insa in urma penetrarii am simtit dureri extrem de mari si a curs foarte mult sange.Din cauza durerii nu am putut continua. Mentionez ca prietenul meu a intrat usor, insa nu e tot (mai avea 1 cm pana sa o introduca total). Intrebarile mele sunt : De ce am avut dureri asa de mari chiar daca eram uda si daca urmatoarele contacte sexuale o sa fie la fel de dureroase

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea foarte intensa se datoreaza faptului ca muschii vaginului opun o foarte mare rezistenta la intindere. Sunt convins ca nu ai practicat masturbarea intravaginala inainte de a iti incepe viata sexuala fiindca altfel nu se explica "stramtoarea" excesiva a vaginului tau. Durerea va fi resimtita in timpul urmatoarelor raporturi sexuale (numarul acestora nu se poate estima) pana in momentul in care vuschii vaginului se vor intinde repetat/treptat si suficient de mult incat sa se muleze perfect dupa dimensiunea penisului.Inainte de fiecare penetrare ar fi indicat un preludiu prelungit si in timpul acestuia partenerul sa insiste pe masarea muschilor vaginului prin "degetica" energica in vederea relaxarii acestora. Durerile s-ar putea datora si unei mari diferente intre dimensiunea vaginului tau raportat la dimensiunea "sculei" partenerului.Umezirea si lubrefierea nu rezolva totul. Multa sanatate.

10 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Îţi poţi aduce aminte unde ţi-a băgat-o?

| neutrino a răspuns:

O sa fie din ce ince mai bine.

| Emilian65 a răspuns:

Asa este la inceput, apoi durerile se vor transforma in placeri de neuitat.

| BeckhamRZM a răspuns:

Bună.

E prima dată, evident că himenul se rupe prima dată când o faci și o faci calumea. Următoarele, s-ar putea al doilea să mai doară un pic, dar după aceea n-o să mai ai treabă. O să ai parte de plăcere.

| Dendoris a răspuns:

Pentru ca ti-a bagat-o aproape pe toata. Chiar nu ganditi ma?

| cristi1105 a răspuns:

Buna din mesajul tau am vazut ca suntem cam in aceiasi situatie, eu azi m-am hotarit sa pierd virginitatea, eu nu am avut dureri prea mari, am continuat si a fost binisor, doar ca am singerat toata ziua, si acum noaptea tot. Si ma intreb e normal asa sa fie oare? La tine cum e? sory pentru deranj si mersi anticpat pentru raspuns..as fi foarte bucuroasa daca mi-ai raspunde.

| SkittlesMaria85 a răspuns:

@Cristibucuresti 18 ani jumatate

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SkittlesMaria85):

Multumesc, multi inainte si multa sanatate.