| DanielaXD a întrebat:

Buna!
Asta este o intrebare mai degraba pentru baieti.
Deci am cunoscut un baiat.eram prieteni buni cand eram mici dar acum am inceput sa il plac.Adica de ceva timp. El stie asta si cred ca si lui ii place de mine deoarece o prietena l-a intrebat daca ma place si a zis ca da.
Dar eu cand il vedeam si ma saluta nu il bagam in seama ptc. nu vroiam sa creada ca il plac asa mult. Credeti ca am procedat gresit?
Acuma cateva zile m-am intalnit cu el si ma privea foarte intens de parca mar dezbraca din priviri.
Imi este rusine sa vorbesc cu el direct doar stiu o modalitate prin care sa fac astahappy. Ce sa ii spun? In niciun caz ca il plac(chiar daca stie). cumva sa ne cunoastem mai bine

Răspuns Câştigător
| Foca a răspuns:

Buna Daniela. Pai cred ca te-ai comportant un pic wrong, deoarece daca il placi trebuie sa ii arati asta sa ii demonstrezi intr-un cuvant.Da ai procedat foarte gresit sau poate nu, de ex poate ii plac fetele mai dificile cum ai parea a fi tu. Asta nu stim noi cu exactitate dar daca lasi rusinea la o parte, si te duci la el si ii spui ca dupa scoala vreau sa ne vedem si cand va intalniti ii zice exact care si cum sta treaba ce ar fi? De ce sa stai as suferi asa pentru ca nu este bine, poate maine o sa gaseasca alta fata, si atunci ce vei face... Totul va fi Over. Cel mai bine fa cum ti-am zis eu, cu rusinea mori de foame. Sper ca te-am ajutat.
Succes.
Ciaohappy

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Faptul ca te-ai facut ca nu-l bagi in seama este o arma cu doua taisuri, nu poti stii ce rezltat o sa aiba. Ca sa spui acest lucru, ca-l placi, sau el sa-ti spuna ca te place este loc si mai tarziu, normal ar fi acum sa iesiti impreuna de vreo 2-3 ori, sa mergeti la un suc, cofetarie sau in alta parte si apoi vine si vremea declaratiilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii ca nu e el problema ta, n-are nici o vina pentru ce se intimpla cu tine si poate el tot aia simte pentru tine dar vazindu-te asa timida poate crede cu totul altceva. Poate crede ca fugi de o relatie cu el si-i piere tot curajul de a te aborda chiar daca il are.Trebuie sa lupti cu timiditatea din tine si nu e o rezolvare fuga din fata sursei timiditatii ci infruntarea ei, dar o infruntare nu furioasa pentru ca iar vei da curs la interpretari.O infruntare plina de intelegere a situatiei si a acceptarii adevaratelor sentimente.Succes.