| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a întrebat:

Bunahappy. Astazi am observat ca (scuzati`mi exprimarea neadecvata), una din labiile interne este putin mai proeminenta decat cealalta si simt o senzatie de mancarime la nivelul acesteia:-s.Care credeti ca poate fi cauza? Mentionez ca sunt foarte stricta in ceea ce priveste igiena intima.Multumesc.

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In general, toate partile pereche, componente ale corpului uman, sunt usor asimetrice - 2-3 mm.

Mancarimea, daca ai fost foarte cuminte, poate fi de la chilotii sintetici si transpiratia mai abundenta, datorata si caldurii foarte mari, dar si frecarii.

Da-i totusi cu crema de galbenele daca ai, sau spala-te cu ceai de musetel! Daca nu se amelioreaza ok, du-te la dermatolog!

1 răspuns:
| Gigiku a răspuns:

Probabil o inflamatie. Du-te la un ginecolog si iti da o lotiune/crema/unguent/pudra etc.