| Gabriella24 a întrebat:

Atiii incercat vre'o data sa treceti peste o relatie esuata? dar simteati ca totul era inzadar? mereu cand imi zic in minte ca vreau sa uit imi rasuna in minte cuvintele "te'am indragit, te'am iubit enorm iubit'o" sau imi aduc aiminte toate lucrurile frumoase dar si toate cuvintele grele pe care le'am aruncat la nerviiii. si el trece prin ce trec si eu dar... el zice [dar nu cred] ca are o relatie si eu chiar am o relatie in tocmai ca sa il uit pe fostul. Un sfat ceva! funda mersiiii

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy...chiar acum sunt si eu in aceasta situatie, incerc sa trec peste si sa reusesc sa il uit...dar nu prea pot, parca ceva nu m-ar lasa.Am tinut si inca tin la el mult,dar trebuie acept ideea ca s-a terminat si ca fiecare este acum pe drumul lui si ca asa cum a mers si el mai departe asa trebuie sa fac si eu,chiar daca este mai greusad.
Spui ca iti amintesti de el si de tot ce ati petrecut impreuna,amintiri,clipe,pai da iti amintesti pentru ca undeva in adancul sufletului tau inca nu l-ai uitat si la el.
Sa stii ca intr-un fel este bine ca ai inceput o noua relatie,cine stie poate cu timpul vei ajunge sa ti la fel de mult si la respectivul,oricum iesi prin oras, la o plimbare ceva, ceva care iti ocupa timpul.Este greu sa uitam persoana la care tinem,chiar imposibil,poate ca nu le vom uita niciodata,ci doar vom invata sa traim fara el.
Te inteleg perfect si chiar imi pare rau pentru tine,incearca sa te aduni, sa privesti si partea buna a lucrurilor si sa speri, pentru ca ai sa vezi ca usor usor te vei vindeca si vei putea fi fericita cum erai si inainte.
Multa bafta si ai grija de tinehappy

3 răspunsuri:
| Sophiee a răspuns:

Iti amintesti toate astea tocmai pentru ca inca tii la el.altfel persoana lui ti-ar fi indiferenta.E bine ca ti-ai gasit pe altcineva chiar daca nu te ajuta sa-l uiti intocmai dar macar te mai distrage,te mai scoate din starea de proasta dispozitie. Daca nu il mai vezi pe fostul, nu mai vorbiti, il vei uita cu timpul happy

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Toti am suferit din dragoste, nu alegem noi de cine ne indragostim, doar ne dam seama prea tarziu ca am facut o greseala.Roxana gandeste-te si fa o lipsa cu avantajele si dezavantajele despartirii de el, iar daca avatanjele predomima atunci el chiar nu era baiatul tau.Cuvintele nu te ajuta foarte mult dar iti spun din propria experienta ca oricat de greu ar fi vei reusi. Daca eti obisnuita cu el, iesi cu prietenele stai cu familia vei trece repede peste.Intr-o relatia trebuie sa plutesti,fiecare zi sa fie mai frumoasa decat cealalta alatuti de el, sa simti ca iti lumineaza ziua, nu sa te supere si sa fii trista nu se merita.Gandeste-te ca nu trebuie sa te lasi calcata in picioare de nociun baiat si totul va fi bine iti vei gasi jumatatea, si pastreaza-ti relatia pe care o ai cu respectivul vei trece si mai usor dar nu iti bate joc.Te pup asteptsa imi spui ce ai facut.

| Larisa_Gabriela_1995 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare stiu prin ce treci si eu sunt indragostita si as vrea sa il uit dar nu potttt tiai facut o alta relatie dar nu crezi ca vei suferi mai mult asa? uitate bine in trecut si incearca sa vezi de nu a decurs bine dea lungul timpului o femeie poate sa faca orice nu poti sa il uiti? ia-l inapoi chiar daca are o ''relatie'' ce poate avea el si tu nu? tu il cunsti mai bine nu te mai chinui singura si nu vreau nici o fundita eu vreau doar sa fiu alaturi de cele care sunt intr-o situatie asem cu a mea happy