| Gabriella24 a întrebat:

Atiii simtit vre'o data ca nu mai aveti pentru ce traiii? Ca atiiiii pierdut tot ce e mai important? Ca totul e prea greu si nu mai faceti fata? Ei bine prin asta trec eu in mementul de fata am nevoie de incurajari sau poate sfaturi. Dau funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| elenis85 a răspuns:

Toata lumea a trecut prin asta cel putin o data in viata, nu ti fa griji esti mai tare decat crezi.trage aer adanc in piept si ridica capul sus eu tot timpu imi revenea cand ma gandeam la fraze de genu,, ce i al meu e pus deoparte,,,, ce nu te omoara te face mai puternic,,... poti sa si plangi nu e o problema, e normal asa te mai descarci si tu...capu sus peste ceva timp ai sa fii in al noualea cer de bucurie, lasa timpul sa treaca, el le vindeca pe toate :* si in caz ca mai ai nevoie de incurajari sau de un sut in fund tongue eu sunt aici, nu esti singura happy

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tot raul care il aveam in suflet dispare putin cate putin pentru ca voi realiza ceva fenomenal in viata mea dar nici acel gand rau nu va disparea complet dar e bine ca binele imi va ocupa mai mult spatiu in sufletul meu asa si tu gandeste-te la ce iti place sau viitorul tau cum va fi ca sa-ti fie bine.

| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy,da am trecut de multe ori prin asta,dar cea mai recenta acum este despartirea de prietenul meu la care tin enorm de mult dar care se pare ca el a vrut sa o ia pe alt drumsad,el pentru mine era totul,ma ajuta cand aveam nevoie,imi dadea sfaturi,era langa mine la bine si la greu,ma facea sa zambesc atunci cand eram trista,cu el am invatat multe,eram obisnuita cu el,totul era frumos dar din pacate m-a lasat exact cand aveam cea mai mare nevoie de elsad...dar nu pot face nimic... durerea este prea mare si orice as face nu mi-l pot scoate din minte,o sa ramana mereu in mintea si in inima mea,acum traiesc doar din amintiri sperand ca intr-o zi sa imi revin si sa o iau de la capat.
Inteleg cum te simti,dar orice ar fi trebuie sa privesti si sa mergi inainte oricat de mult te doare si cat de greu iti este.
Stii ca este si o vorba"timpul vindeca orice rana" dar pentru asta este nevoie de rabdare, si ai sa vezi ca incetul cu incetul va fi mai bine pentru tine.
Sa nu iti pierzi speranta, ea este singura care ne face sa vedem viata cu alti ochi si care ne ajuta sa mergem mai departe atunci cand simtim ca numai putemhappy
Baftahappy

| Onn3 a răspuns:

Da am trecut de multe ori dar am stiut sa trec peste toate cu capul sus asa ca te sfatuiesc sa faci la fel ca sa iti fie bine.Te pup

Apache
| Apache a răspuns:

Da...destul de des!
Sunt un pusti singuratic, retras, cu un simt critic al naibii de dezvoltat care si-a cam pierdut increderea in cei din jur.
Am avut o copilarie de 2 lei din cauza la niste colegi retardati...etc
Dar stii ceva? apoi ma gandesc la ce las in urma!
Parintii mei sunt probabil singurele persoane de care am fost apropiat toata viata,nu poti sa spui ca nu ai pentru ce trai, ai parinti acasa, ai persoane care tin la tine ...si ai potential!
Acum nu ai pentru ce trai, acum consideri ca viata ta a intrat in impas...dar pe viitor?
De ce sa iti iei singura sansa de a contrui ceva cu viata ta?
asa cum inainte aveai pentru ce trai, asa o sa ai si in viitor...relax viata e grea, dar este asa cum ti-o asterni!
Lupta in continuare indiferent cate lovituri ti-ar da viata.si pana la urma, ceva o sa se schimbe in bine!
Daca spui ca nu mai ai pentru ce trai ...atunci te minti singura!
e o singura chestie te caracterizeaza ca om si in cele mai negre momente, si anume... speranta

| Deleb a răspuns:

Si eu mai cred asta de obicei, dar in special cand strang multe in mine si deodata le dau drumul, insa tot eu ma amagesc.

| danyella42051 a răspuns:

Cu toti simtim asta dar cel mai bine e sa nu renunti niciodata trebuie sa te agati de o speranta pentru a merge mai departe nu sti ce te asteapta in viitor, sinuciderea nu e o varianta, nu asa scapi de problemele tale din descrieri iadu arata si mai rau, viata asta e doar un test cateodata vin numai rele dar vin si momentele bune. deci sfatul meu e sa nu renunti niciodata sa speri c o sa fie mai bine

| Gabriella24 explică (pentru danyella42051):

Nici nu ma gandeam la sinugidere e prea departe...happy

| danyella42051 a răspuns:

Chiar nu am citit nici una din comentarile de mai jos, scuze greseala mea

| Stefy_Amador_1998 a răspuns:

Salut! Am trecut prin asa ceva in jur de 2 saptamani, e nasol rau de tot. Insa pentru ca sa iesi din starea asta ai nevoie de cineva la care sa ii poti povesti, un prieten iar daca simti ca nu ai incredere, vorbeste cu tine insuti! Nu mai baga in seama pe nimeni care iti reposaza ceva sau care te jigneste. Incearca sa faci sa fie bine numai pentru tine, lasa-i o perioada pe altii sa se descurce si singuri! Incearca sa faci ce crezi tu ca te ajuta pe tine. Daca te-ai despartit de prietenul tau, sau el de tine, arata-i ca ai trecut peste. Te pup si bafta!

| necropsy a răspuns:

Draga mea...adineuri am raspuns unei tipe care e cam in aceeasi situatie ca tine. Asculta tu emmy-vocea mea si o sa iti dai seama de multe lucruri. Melodia aia e viata mea in versuri.si nu ma mai plang. Mesaj in privat dupa ce asculti. sa vezi ca poate viata ta nu e chiar atat de rea. :d Hai toate bune!

| SanDARA22 a răspuns:

Heeei! >big grinbig grin