| dincolodevise a întrebat:

va rog sa ma ajutati.De o saptamana nu am mai vorbit cu prietenul meu, adica am vorbit ieri foarte putin ...acum nu stiu daca mai suntem sau nu impreuna. insa problema nu este aceasta.am vorbit cu fostul prieten cu care am avut o relatie de 3 luni. am tinut enorm la el, si chiar nu pot uita toate cuvintele frumoase, toate serile cand vorbeam la telefon, toate alinturile si toate certurile urmate de impacari, insa atunci cand vorbesc cu el amintirile imi vin in minte si nu pot uita nimic. au trecut 6 luni de cand nu mai sunt cu el si inca ma doare cand vorbesc cu el, mai ales ca mereu imi aduce aminte de cuvintele alea ale luilove struck...imi este atat de greu. in aceste 6 luni de cand nu mai sunt cu el am vorbit de 6-7 ori. dar ieri cand am vorbit cu el iar mi-am adus aminte de tot. ce pot sa fac? dau funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| marcelan25 a răspuns:

Atunci sa fiu sincer cu tine,daca doi se iubesc "cu adevarat" nu poate interveni o alta persoana! Ar fi luptat sa ramana cu tine! Eu asa as fi facut! Eu iti spun sa te mai gandesti, daca mai ti la el si vrei sa fi cu el, atunci cred ca inainte ar trebui sa cercetezi sa te interesezi daca pe durata relatiei cu tine a mai fost si cu cealalta! Asa vei sti ce sa faci! Iti doresc sa fi fericita si sa faci alegerea potrivita!

| dincolodevise explică (pentru marcelan25):

Mersi pentru ajutor...dar am luat o hotarare. trebuie sa ma gandesc ca asa a fost sa fie.nu mai are rost.nu ma mai impac cu el pentru nimic.

5 răspunsuri:
| marcelan25 a răspuns:

Dar ce s-a intamplat cu fostul de ce v-ati despartit?

| marcelan25 a răspuns:

Cateodata nu ajunge sa iti urmezi inima,gandeste-te la cauza despartirii de fostul prieten,probabil a fost un motiv ca v-ati despartit! In cazul in care tu crezi ca ai putea sa-l ierti,sau el sa te ierte (nu stiu cauza),eu cred ca tu inca mai tii la el, vorbeste cu el, daca mai simte ceva pentru tine! Gandeste-te bine la alegerea pe care o s-o faci! Succes!

| dincolodevise explică (pentru marcelan25):

Motivul despartirii a fost ca ne-am indepartat unul de altul.in relatia noastra s-au bagat multe persoane.chiar persoanele pe care le credeam apropiate si in care aveam incredere. dupa nu am mai vorbit ceva timp.am auzit ca mai era cu o fata, chiar daca niciodata nu a recunoscut.si eu pot sa jur ca ma iubea si el.

| dincolodevise explică (pentru marcelan25):

Adica mai era cu o fata in timp ce era cu mine,. chiar daca nu am putut niciodata afla daca a fost adevarat sau nu.