| Loredana96 a întrebat:

Buna,au trecut deja 7 luni decind ne-am despartit si chiar vreau sa-l uit dar ceva ma impiedica sa fac asta.Ma urasc pentru asta.Am fost impreuna un an.El e genul de baiat care se da la toate fetele (pentru ca intr-adevar e foarte atragator si mereu e inconjurat de fete) Eu sint prima fata cu care el a fost atit de mult timp.Se dadea la toate fetele chiar in fata mea si cind m-a suparam spunea ca el doar glumeste si ca pe mine ma iubeste.In tot acel an de 5 ori i-am spus ca totul intre noi s-a terminat dar el a doua zi ma cauta si ma implora sa ne impacam si cel mai important: a promis de nenumarate ori ca se va cuminti dar nu a facuto.Am plins de nenumarate ori in fata lui. (Vara asta am avut probleme in familie parintii mei erau pe cale sa divorteze,era mereu cearta in casa,bataie) si doar el a fost mereu linga mine, m-a sustinut, am plins pe umarul lui de nenumarate ori.Eu stateam cu el in camera mea si in casa se auzeau doar strigate chiar odata a stat cu mine pina ce am adormit si pe urma a plecat.El m-a iubit eu stiu asta, dar eu nu mai aveam putere sa il iert si sa suport cite prostii a facut.In august ne-am despartit.El nu a facut nimic ca sa ma intoarca.O luna nu am vorbit deloc, in octombrie m-a sunat si mi-a spus ca nu imi propune sa fim din nou impreuna ca stie ca o sa refuz dar a vrut sa fim doar prieteni.Eu atunci eram inervata pe el nici nu vroiam sa-l vad in ochi si i-am spus sa ma lese in pace.De atunci nu am vorbit 3 luni siiarasi m-a sunat si mi-a spus ca nu poate fara mine,ca ma iubeste, ca si-a dat seama ca a fost un idiot si nesimtit, si ca eu meritam mai mult.Chiar daca am vrut sa spun da i-am spus nu, si am decis sa fim prieteni.Totul mergea bine, chiar am fost la ziua lui in ianuarie (doar eram prieteni nu?)Dar prietenia noastra nu a durat mult...in februarie am incetat sa vorbim.Ne intalnim in club de multe ori pentru ca avem aceiasi prieteni si vrem noi sau nu oricum sintem in aceiasi companie.Mereu observ ca se uita la mine pe ascuns.Dar s-a schimbat foarte mult decind ne-am despartit.S-a facut mai rau, mult mai rau.Nustiu de ce.Chiar simbata cind am fost in club, el o cuprindea pe prietena mea cea mai buna si se uita la mine si imi zimbea.M-am simtit oribil.Si mereu simt o mare gelosie in mine cind vad ca el se cuprinde cu altele.Eu inteleg ca cu el nu o sa fiu niciodata fericita.Cu toate ca multi spun ca daca nu ma desparteam de el, el nu ajungea in alul asta. Citeva luni adica in octombrie si noiembrie cind iesea in oras se imbata si striga pe strazi.Acum a revenit la normal, parintii l-au ajutat si acum nu bea deloc.
Dar eu il iubesc.Nu vreau sa fiu cu el.
Cu el mi-e greu si fara el la fel.Dar...nu pot
Ce sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| GabiArian22 a răspuns:

Nu are rost sa ii mai dai o sansa daca el e cum spui tu nu o sa se schimbe niciodata poate doar o sa iti dea tie impresia asta si decat sa suferi mai mult mai bine iti gasesti pe altcineva care sa te ajute sa treci peste si care sa tina la tine happy Bafta

3 răspunsuri:
| Bubulin4ik a răspuns:

Te-as sfatui totusi sai dai o sansa, poate intr-adevar s-a schimbat!
Vezi ce faci si Bafta si curaj!:*

| M25M a răspuns:

Vei trece peste, folosind si putina autosugestie vei trece peste. Vei intalni in viata ta persoane care vor insemna mult mai mult decat el si iti vei da seama ca acum a fost probabil o iubire adolescentina.