| AdinaMihaela00 a întrebat:

Azi mi-a aparut o sangerare(o pata mica) usor rozalie. Menstruatia o am regulata si ar trebuie sa imi vina pe data de 5.dec
De la ce ar putea fi aceasta sangerare?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O sangerare foarte slaba reprezentata de cateva picaturi de sange rosu, care apare/se produce cu circa 5 zile inainte de data calculata poate sa reprezinte sangerarea de implantare/nidatie. Bineinteles ca acest lucru se poate produce numai/doar in cazul in care ai intretinut contacte sexuale neprotejate in celor 4-5 zile ale perioadei fertila a ciclului menstrual si a ajuns sperma in vagin. Poate fi o presupunere/explicatie plauzibila din moment ce nu ai facut nici-o precizare care sa ajute la formularea unui raspuns obiectiv. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil o mica dereglare hormonala, ori poate ai facut sex putin mai brutal sa zic asa. Daca nu ai alte simptome nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi happy