| Ionelllll a întrebat:

Bună ziua, in data de 7 februarie mi-a venit menstruatia, in perioada ovulatiei am avut contact neprotejat cu sotul, in data de 23 februarie am constatat o mică picătură rozalie când am mers la baie iar menstruatia luna asta trebuia sa imi vina pe data de 04 martie si deja mi-a intarziat 1 zi, eu am un ciclu menstrual regulat. Simptome am tot avut de pofte, durere de spate putin de burta, greturi minore, somnolență, dar testele de sarcina imi arata negativ, pe unul barza stilou mi-a aratat o mică dunga dar ft putin vizibilă abia daca se vedea.Voi ce credeti, as putea fi gravida in conditiile in care menstruatia este regulata? Multumesc si o zi frumoasă vă doresc❤

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In calculul privind intarzierea pornirii menstruatiei, ai avut in vedere ca luna februarie este mai scurta cu 2-3 zile fata de restul lunilor? Fiindca ciclul actual ar avea lungimea de doar 25 de zile (07.02 - 03.03 = 25 zile) Rezultatele testelor de sarcina care au fort efectuate pana in prezent in mod sigur sunt intr-o foarte mare proportie : eronate, gresite, incorecte. Rezultatul CORECT si in proportie de peste 98-99% VALID si VALABIL se obtine doar incepand din a 7-a zi de intarziere, sau dupa trecerea a minim 21 de zile de la data intretinerii actului sexual sau de la data in care a avut loc ovulatia. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Esti mai mult ca sigur. Chiar daca a fost foarte putin vizibila, existent celei de-a doua liniute indica sarcina garantat

| Ionelllll explică (pentru sofisis):

Doamne ajuta, multă sănătate!

| Lare13M a răspuns:

Mai fa-ti un test de sarcina sa fii sigura, si du-te si la medic. el iti poate spunr precis daca esti. Eu zic ca esti dupa datele pe care le-ai dat! Un mic pont happy Asta este perioada imperecherilor in care se fac copii happy Asa am auzit si eu! Numai bine!

| Ionelllll explică (pentru Lare13M):

Vă mulțumesc, multă sanatate!