| GoodLuck10 a întrebat:

Buna happy Baiatul de care imi place mi-a spus ca ii place de mine si eu chiar il cred. Acum cateva zile am fost cu cativa prieteni si cu el in oras. Acolo plictisita fiind, am inceput sa flirtez dar fara sa vreau cu un alt baiat( adica doar i-am pus mainile pe umeri dar mai mult in semn de prietenie). Iar acum baiatul de care imi place mi-a spus ca s-a cam suparat pe mine. L-am intrebat ce ar trebui sa fac sa ma ierte, iar el a spus ca sa ma descurc singura asa cum tot singura am flirtat cu acel baiat. Acum intrebarea mea ar fi: cum pot sa ii demonstrez ca mie chiar imi place de el si cum pot sa ii recastig increderea? Eram foarte aproape de a fi impreuna crying crying crying

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O data ce si-a pierdut increderea in tine, greu si-o va recapata, pune-te putin in locul lui, vorbeste cu el si clarificati problema

| iubesteOrezul a răspuns:

Spune-i ceea ce simti. In fata. Nici gand de convorbiri telefonice sau mes, sau facebook sau mesaje. Spune-i ca vrei sa vorbiti. Date la el si arata-i ca si tu il placi. Pariez ca nu va spune nu. O sa mearga o sa vezi. Ai incredere in tine. Bafta.

| Si_Atat_Emanuel_1997 a răspuns:

Iti dau un sfat mai bine il intrebi daca vreti sa fiti impreuna decat sa tot astepti fara motiv crezi ca daca nu faci nimic va face alt cineva in locul tau?