| nutzbreaker a întrebat:

Nu pot sa-l mai inteleg... Prietenul meu s-a despartit de mine pentru ca l-am inselat (mai exact m-am sarutat cu alt baiat cand eram sub influenta alcoolului laughing ) dupa ce i-am spus de chestia asta, s-a suparat extrem de tare, ne-am certat urat. O saptamana mai tarziu s-a despartit de mine, deoarece nu mai poate accepta ideea ca l-am inselat, pentru ca si-a pierdut toata increderea in mine. Imediat dupa ce mi-a dat papucii si ne-am certat, mi-a spus ca ma iubeste. Acum ne purtam de parca am fi impreuna, ne spunem ca ne iubim, etc. dar nu suntem impreuna, nu inteleg ce e ineregula cu el. Eu stiu ca tine la mine, dar nu pot sta cu gandul ca nu mai suntem impreuna. Ce as putea sa fac ca sa-i recastig incerderea si sa-l aduc din nou la mine?

22 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

L-ai ranit, l-ai lovit in suflet, normal ca si-a pierdut increderea in tine.Eu stiu ca regreti si e bine ca TU ai fost cea care i-a spus, asta inseamna ca esti constienta de greseala ta.Va fi greu sa isi recapete increderea in tine, poate de asta sta langa tine acum, fiindca te iubeste si inca nu are puterea sa se desprinda.Va trebui sa iti pledezi cauza foarte bine si sa fii extrem de cuminte.O sa-i spui clar ca-l iubesti si ca a fost o ratacire de moment,ca regreti ceea ce s-a intamplat,nu vei mai merge la petreceri fara el si, in general, vei cauta sa il convingi ca esti a lui si nu vrei pe nimeni altcineva.Imi pare rau ca vi s-a intamplat asa ceva si, din spusele tale, inteleg ca-l iubesti.Incet,incet poate il vei convinge sa te ierte, dar iti trebuie multa rabdare.Mult noroc!

| mgtow a răspuns:

Sincer fiind nu sunteti intregi la minte niciunul din voi si din pacate tu nici nu ai merita sa fii din nou cu acel baiat.

| IloveME a răspuns:

Poate ca vrea sa se desprinda de tine incetul cu incetul...j nu inteleg u daca il iubesti cum poti fi atat de calma ca l-ai inselat si ca ce-ti face...
baiatul chiar are mare dreptate sa se poarte asa cu tine! il vei intelege daca te vei pune in locul lui, ai incercat?

| porto89 a răspuns:

Iauzi-o pasta maaaa rolling on the floor))) I don't want to see ptuuu inchide-mi gura doamne sa nu-mi inchida astia contul I don't want to see

| Laurici :x a răspuns:

Din punctul meu de vedere, el inca te iubeste, insa are orgoliu ranit. Tu cum te-ai simti daca el te-ar insela? Pune-te in locul lui si vei intelege. E greu, dar dovedeste-i ca iti pare rau. Si daca e incapatanat, joaca-te cu el. Asta le place baietilor, sa te joci cu ei. Atragel, flirtrati. Daca nici asa nu merge, adu-i aminte de voi, de locurile unde va petreceati timpul impreuna, de cuvintele si numele pe care vi le dadeati, de ceea ce va placea sa faceti impreuna. Eu asa fac cu prietenul meu cand suntem departe unul de altul.

| szergiu a răspuns:

Din momentul in care a aflat asta si-a pierdut intreaga incredere in tine probabil castigata in cativa ani. Cand a aflat ca erai sub influenta acoolului normal ca s-a enervat si mai tare pentru ca el intelege ca prostiile astea cu "am fost beat/a" sunt inventii!

| Virkno a răspuns:

Poti sa-i spui din suflet nu stiu cal iuv=besti ca inseamna totu pentru tine si sub influenta alcoolului ce nu face omulaughing dar incearca sai explici situatia vb cu el sigur va intelege.

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Ba oameni buni vorbiti de parca nu ati fost niciodata sub influenta alcooluluihappy. eu am 16 ani iar acum jumatat de an aveam o relatie frumoasa de jumatat de an deja cu un baiat si laziua unui prieten de`almeu, si de`al lui, eu m`am sarutat cu baiatul care isi sarbatorea ziua pnm eram intr-un club la privat si ne-am imbatat. se intampla! alcoolul nu calculeaza nimic.eu spun sa vorbesti concret cu el pana nu e prea tarziu.sa ii spui,, il iei prn surprindere cu un mesaj gen ``de ce facem asta?`` el o sa spuna ce? si tu spui. ``ne iubim doar verbal.mai da`mi o sansa te implor`` ma rog si ce mai spui tu acolo. poate fi prea tarziu si el sa vrea doar sa treaca mai departe subtil...sa nu sufere...

| Tigrilă a răspuns:

Eu in locul prietenului tau iti dadeam si un sut in fund, imagineazati ce parere are el despre tine si nu mai te pune in locul lui ca noi baieti suntem mai posesivi/gelosi, si iti spun eu ca si tu faceai la fel

| Skylar a răspuns:

Alcoolul scoate adevaru la suprafata laughing hai ca esti bagaboanta mare

| Mariiaaa a răspuns:

Este clar ca te iubeste, lasa sa mai reaca si vei vedea ca increderea se castiga pe drum nu instantaneu, nu trebuie neaparat sa fiti impreuna daca va iubiti.

| micutadhampir a răspuns:

Cred ca inca tine la tine, dar se simte ranit si mi se pare normal. I-ai spus macar ca regreti ce s-a intamplat si nu se va mai intampla?

| nutzbreaker explică:

De unde stii ca sunt calma? Adevarul e ca am suferit foarte mult dupa ce am facut lucrul acela, ma simteam vinovata.
Si da m-am pus in locul lui, nu cred ca m-as fi simtit foarte rau daca mi-ar fi spus adevarul si daca as fi stiut ca nu era 'treaz' cand a facu acel lucru.

| nutzbreaker explică:

Da, i-am spus tot ce am pe suflet.
Oricum, eu nu vreau sa renunt la el pentru ca il iubesc enorm (acum probabil veti spune ca mint, ca daca l-as fi iubit nu l-as fi inselat, dar nu e adevarat, eu nu am facut mai nimic, nu e vina mea ca sunt buna si ca toti baietii roiesc in jurul meuhee hee )

| nutzbreaker explică:

Hai mai scutiti-ma de raspunsurile gen: "esti o mare kurva!" ca nu e adevarat. Curva inseamna sa iti vinzi corpul pentru bani, eu nu am facut asta, nu m-am **** cu nimeni; asa ca don't tell anyone
Da stiu ca am gresit, nu e nevoie sa imi scoateti ochii cu asta, sunt om, gresesc. Nu mai bine imi dati un sfat in loc sa comentati aiureli? Nu ati fost in locul meu, nu ma cunoasteti, asa ca gata cu 'impresiile' :*

| nutzbreaker explică:

Btw: nu era nici o petrecere, eram intr-un bar cu un grup mare de prieteni. L-as fi luat si pe el, dar era plecat din oras.

| Vasale_9635 a răspuns:

Sti ce cred cred ca esti o cur.va dc dracu ai baut cu altu nu cu prietenu tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce n-ai scos si cutitul, asa ca omul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te mai comporti ca o curva, doamne ce naspa ai putut fi dupa ce u ai gresit continui sa crezi ca nu a fost big deal desi pe el l-ai ranit, sper ca ti-ai cerut macar iertare, nu trebuia sa te certi cu el ci sa taci din gura si sa iti para rau daca ti catusi de putin la baiatu ala, sau poate ai impresia ca il iubesti dar de fapt doar ai nevoie de el intr-un mod egoist, in orice caz e prea de tot cum gandesti despre el, normal ca ti-a spus ca te iubeste ca sa stii ca inca are sentimente pentru tine dar nu poate fi impreuna cu tine din cauza la ce ai facut, vcel putin nu poate momentran, poate cu timpul va trece peste, dar iti garantez ca desi va zice ca e ca inainte nu va uita ce i-ai facut si o sa ii ramana in suflet o particica oricat de mica cand isi va aminti de chestia asta, sau daca isi va gasi pe alta care sa ii fie fidela si nu bautoare si il va respecta si pretui atunci nu va ramane nbuma cu un gust amar, nu uita ca desi pare okay inauntru numa el stie cat sufera saa ca sfatu meu nu te lua dupa aparente, nu pot sa ma pun in locu tau sa a lui pentru ca eu cu prietenu meu (primul si vreau sa fie si ultimul) de 1 an jumate ne stim si nu am trecugt nciiodata prin asa ceva si nici nu am banuiala ca voi trece iar el la fel nu trebuie sa isi faca griji ca voi tanji dupa altcineva daramite sa insel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, si prietena mea se lingea cu una si s-a despartit de mine pentru a sta cu ea. asta e povestea mea. nu pot sa zic ca am suferit, m-am adancit in Marlborouri, beri si chitara electrica, asa m-am calmat. Umbla acum ca disperata dupa mine ca ii pare rau etcetera, dar odata pierduta increderea... de unde stiu ca nu ar mai face chestia aia inca o data? sau de unde stiu ca nu a mai facut-o inainte de a-mi zice ca a facut-o? gandeste-te bine, si vezi daca chiar merita sa te impaci cu el, ca daca face asa, nu e demn de tine. plus ca marea e plina de pesti, de ce sa fie el pestisorul de aur? sanatate si mult noRock. P.S., daca pentru atata se supara, e cam imatur sincer.

| scuzze a răspuns:

Am scris aici multe cu lacrim scriu ce scriu acum doar pentru ca stergeam tot timpul chiar daca scriam ore tot stergeam si nu vreau sa pun nimic in balantza las doar cateva fratilor vreti relatie nu mintit nu inselati si iubiti si da fiecare e liber sa faca ce vrea altfel se v-a termina ca el s-aiba toate cele 4 casutze de la inima zdrobite si i-a... dar stiti vora aia viata merge iainte daca nu te uiti la ceas si cum el are inima inamicul gandirii se pierde-n timp dar le revin la amandoi cate putin din amintiri mai bine hai sa n-e ylalam cu totii poate-i mai bine.

| scuzze a răspuns:

66 de pagin ave blogul asta la acat am scris
da le tin in mine