| andrada a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Parintii mei au avut foarte mare incredere in mine,ma lasau sa fac ce vreau,sa merg unde vreau, cand vreau iar eu am profitat de asta si m-am intalnit pe ascuns cu prietenul meu care este cu cativa ani mai mare. Suntem impreuna de 8 luni si ne iubim enorm dar parintii mei spun ca este un huligan si sa nu mai am nici o legatura cu el. De cand parintii m-au prins cu el si-au pierdut toata increderea in mine si tot spun ca i-am dezamagit. Acum nu ma mai lasa sa merg niciunde singura. Peste cateva luni iubitu` meu va veni la mine in oras (suntem din orase diferite) si vreau sa petrec tot timpu` cu el dar nu stiu cum s afac din moment ce parintii ma tin acum ca in cusca. Credeti ca v-or uita pana atunci? Cum sa fac sa le recastig increderea?
P.S. nu spuneti ca fac o greseala ca ma vad cu baiatul acesta, voi doar respundeti la intrebare. Funda+vot la raspunsurile utile.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Convinge-i sa ii acorde o sansa.Cand vine la tine in oras, sa ia masa cu voi.Astfel familia ta o sa-l cunoasca cu adevarat...ii va ''descoperi''caracterul si e posibil sa il placa.Dar, tinand cont ca si-au pierdut increderea in tine, va trebui sa-ti exersezi putin replicile.