| george312 a întrebat:

o sa va spun ce mi s-a intamplat
am o colega.am fost prieteni buni, radeam tot timpul ne intelegeam bine dar cu timpul a inceput sa fie ceva intre noi...am inceput sa facem lucruri mai mult decat prietenesti. m-am indragostit de ea dar am vrut mai mult si i-am propus o relatie iar ea a refuzat si am inceput sa ne departam si nu mai vorbeam iar eu eram trist.si inca sunt. dar asta nu a durat prea mult dintr-o data s-a razgandit si m-a luat din nou de mana, dar nu ca 2 prieteni am simtit ceva si a mai facut niste lucruri de genul se punea in brate la mine iar eu nu intelegeam de ce, apoi am facut eu lucruri de genul am luat-o in brate de mana dar tot asa din nou nu prea mai voia sa vorbeasca cu mine si m-am suparat enorm nu mai vorbeam cu nimeni si a incercat sa ma faca sa ma simt mai bine spunea ca nu vrea sa ma raneasca, a facut acele lucruri din nou dar nu mai simt la fel.nu inteleg ce se intampla, ce am facut de nu ma mai baga in seama ce incearca ea sa faca, daca isi bate joc de mine
va rog sa va spuneti parerea.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca isi bate joc de tine las-o impace ca nu merita sa dai apa la moara unei persoane insignificante ca ea. Mai sunt fete in lume.

| gigiro a răspuns:

Raspunsul e foarte simplu! Se teme de propriile trairi,nu intelege si probabil are aceleasi temeri ca si tine. Incet,cu calm si rabdare,ii spui ce simti pentru ea,ca vrei sa fiti prieteni de adevaratelea,ca nu vrei s-o bruschezi,s-o ranesti,ca vrei s-o respecti,si ca nu vrei s-o pierzi.Fa-o sa priceapa ca ea e totul pentru tine, spune-i prin ce chinuri treci si cred ca vei avea succes. Eu oricum, iti doresc din toata inima!

| Maria123 a răspuns:

Eu nu cred ca-si bate joc de tine, ci e doar nehotarata.Comunicarea este cheia.

| Georgiana05 a răspuns:

Parerea mea este ca pentru ea a fost doar un simplu joc,si n-a vrut decat sa se distreze,iar tu ai fost prin preajma.
Nu stiu sigur,dar tu o cunosti mai bine si tu ar trebui sa stii daca si-a batut joc de tine sau nu.
Oricum, eu zic sa "dai pagina", ca nu se merita sa stai in fundul vreunei fete.
Bafta.

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Clar...ea nu vrea sa te raneasca. Vorbeste cu ea, intreab-o daca te place, daca ar vrea sa aiba o relatie cu tine...in functie de raspunsurile ei o sa-ti dai seama daca isi bate joc de tine.Gandind logic dupa ce te-a refuzat si a vazut ca esti trist te-a luat de mana, s-a asezat in bratele tale etc si asa si a doua oara exista 2 motive pentru care a facut asta:
1.nu vrea sa te raneasca, si vrea sa ramaneti doar prieteni... tine la tine(ca la un amic) si nu vrea sa te vada suparat din cauza ei
2.isi bate joc de tine

ASTA NUMAI TU POTI AFLA!
Bafta!

| george312 explică:

Da georgeana o cunosc foarte bine si nu ar face asta, mi-a spus si multe lucruri despre ea.nu are motiv sa faca asta, si mai e faputl ca am simtit.si din partea ei ceva atunci
si nu pot sa o intreb pur si simplu ce simte. evita sa vorbeasca despre asta si spune uneori din greseala sau la apropo ca ii pare rau, ca nu vrea sa ma faca sa sufar, ca i-am mancat zilele si cred ca ar avea un motiv sa faca asta...

| stefanutza27 a răspuns:

Am impresia ca ori isi bate joc de tine ori nici ea nu stie ce vrea. Mai bine du-te si intreab-o. Nici tu nici eu, nici altcineva nu stie mai bine ce e in capul ei decat ea.

| MasQueNada a răspuns:

Cel mai probabil te evita pentru ca nu se simte bine stiind ca tu o placi si sentimentul nu e reciproc.Adica nu cred ca are ceva cu tine. Cel putin mie mi s-a intamplat sa-mi zica un prieten ca ma place (acum multi ani) si m-am simtit tare "vinovata" ca eu nu simt la fel si o perioada nu prea am mai stat in preajma lui.

| Ioana4you_9496 a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea. Sa o saluti si sa o intrebi de ce e suparata di daca vrea sa vorbiti ca sa rezolvati asta impreuna. Mult noroc.

| yo_5049 a răspuns:

Nu stiu.mie nu mi s-a intamplat adica nu stiu frate daca iti place de ea cuceresteo daca nu dao in pana mea

| ady9722 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, fata aceea cred ca e foarte nebuna de iti face asta.Renunta la ea!