| Tmcn a întrebat:

Băieţi, voi când faceţi complimente fetelor sunteţi sinceri sau le faceţi fiindcă ştiţi că oricui îi place să primească complimente, indiferent că merită acel compliment sau nu?
Fundă.

Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

Ai impresia că eu n-am întâlnit în viața mea băieți frumoși? Aspectul contează foarte puțin. În loc să te gândești că eu nu am întâlnit asemenea băiat, mai bine gândește-te că tu nu ai întâlnit o fată deșteaptă (ceea ce e mult mai probabil, căci sunt multe de genul "părul lung și mintea scurtă") Tu ai o imagine greșită cum că toate fetele ar fi cam prostuțe/naive. Ei bine, rămâi cu această impresie și singurul păcălit vei fi tu.

16 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Eu fac complimente la fete care imi plac si le fac cu sinceritate.

| RAY a răspuns:

Le fac ca nu am de ales ori ma violeaza ori i spun acelasi porcari zilnice despre iubire

| AgathaRo a răspuns:

Cand faci complimente de obicei exprimi ceea ce simti. Daca spui ca o persoana este frumoasa spre exemplu asa vezi tu persoana aceea.

| VladGH a răspuns:

Nu conteaza daca sincer sau nu, principalul sa fie frumoase si cit mai real exprimate (trebuie sa fii putin actor), fetele toate apleaca urechile dupa compliment frumos, iubesc sa fie ridicate sus, cit mai sus. O fata poate insela partenerul prin faptul ca altul spune complimente mai frumoase, o ridica in slavi mai mult ca cel care o iubeste cu adevarat. Este periculos, dar asta e gindirea femeilor laughing

| HolyPotato a răspuns (pentru VladGH):

Asta s-o crezi tu, dragulewinking

| VladGH a răspuns (pentru HolyPotato):

Asa cred eu dragawinking, vrei sa-ti spun un compliment ca sa te cuceresc? Dar nu aici, trebuie sa ti-l spun in fata, sa fac o mimica ca sa-ti fie jale de mine. happy

| HolyPotato a răspuns (pentru VladGH):

Dacă mi-ar venii unul ca tine să-mi spună astfel de lucrurin-ar mai avea nici o șansă. Urăsc lingușelile și complimentele de orice fel.
Crede-mă că sunt multe fete care pun botul la astfel de vrăjeli, dar e o naivitate să crezi că toate sunt așa. Ia-o ca pe un sfat.

| VladGH a răspuns (pentru HolyPotato):

Nu incap sfaturile in mine, voi fetele cind intilniti baiatul preferat ( fizicul ), apai nu prea va dati seama cu ce va vrajeste. Chiar va lasati vrajite, poate tu nu ai intilnit asa baiat. Cind a spus sarpele Evei sa nu muste din acel mar, ea a crezut ca este o minciuna si chiar a muscat laughing.

| Tmcn explică (pentru HolyPotato):

Sunt de acord cu tine în cea mai mare parte. Dacă e să faci un compliment, să fie realist, fără linguşeli, nu cuceresc decât o fată prostuţă care crede că tot ce zboară se mănâncă.
Oricum, ideea e că dacă persoana care primeşte un compliment e cu capul pe umeri, îşi dă seama care e scopul complimentelor.
Din răspunsurile pe care le-am primit (majoritatea), am auzit ce speram să nu aud, că faceţi complimente nerealiste, oricum, ideea era să primesc răspunsuri sincere.

| HolyPotato a răspuns (pentru Tmcn):

Mă bucur că gândești la fel. Nu te lăsa niciodată păcălită de vorbele dulci, pot ustura mai tare decât cele mai rele insulte. Băieții sunt răi și profitori, sunt amabili și drăguți până te culci cu ei și gata. Ai grijă mereu pe cine pui ochiiwinking
Eu știam răspunsurile acestei întrebări cam dinainte de a intra pe ea, totuși, îți mulțumesc că ai pus-o, am reușit să mai văd niște specimene pline de nesimțire și să văd punstul lor de vedere: că noi putem fii duse de nas foarte ușor.
Ei bine, adevărul e că se înșală doar pe eiwinking

| Tmcn explică (pentru HolyPotato):

Credeam că sunt singura căreia i se pare de prost gust să primească complimente făcute cu scopul de a obţine ceva. Numai în două răspunsuri văd persoane care fac complimente numai cuiva la care ţine şi merită complimentele, în rest băieţi care au ajuns la concluzia că folosind "frumoaso" repetat de cateva ori e suficient să influenţezi orice fată, fapt din care denota şi ce fel de specimene "agaţă". Big up, here's your bow big grin.

| HolyPotato a răspuns (pentru Tmcn):

Ai dreptatewinking Și mai au și impresia că suntem și influențate de complimente când intrăm într-o nouă relație laughing Vai și amar!

| HolyPotato a răspuns (pentru VladGH):

Ai impresia că eu n-am întâlnit în viața mea băieți frumoși? Aspectul contează foarte puțin. În loc să te gândești că eu nu am întâlnit asemenea băiat, mai bine gândește-te că tu nu ai întâlnit o fată deșteaptă (ceea ce e mult mai probabil, căci sunt multe de genul "părul lung și mintea scurtă") Tu ai o imagine greșită cum că toate fetele ar fi cam prostuțe/naive. Ei bine, rămâi cu această impresie și singurul păcălit vei fi tu.

| SirGilbert a răspuns:

Depinde de fata.
Daca nu simti nimic pentru ea si vrei doar sa-i ajungi in pat, nimic altceva, folosesti complimentele, mai o minciuna, mai o poveste(care 100% nu sunt spuse din dragoste).

Daca iubesti fata,sau doresti cu ea o relatie serioasa,desigur ca apar momentele in care simti ca trebuie sa-i spui cat e de frumoasa,ca ii sta bine imbracata asa, are ochii frumosi, etc.

Cu fata pe care o iubesti, complimentele si vorbele dulci vin de la sine, in schimb la fata de la care vrei sa obtii ceva sunt oarecum din obligatie(pentru a ajunge unde ti-ai propus).

| Şaptepăcate a răspuns:

Sinceri mai greu, pentru ca de foarte multe ori cand ii faci un compliment de fapt in capul tau te gandesti la chestii pe care nu poti sa i le spui, adica un fel de " ce frumoasa rochie ai" si in capul tau "mama fundul ala e criminal " happy
Mai exista cazuri cand faci complimente sa o faci sa se simta bine, sa ii cresti increderea in sine sau ca vrei sa ii atragi atentia cumva.
Varianta asta, chiar sa iti placa sau sa apreciezi ceva la aceea persoana asa ca un compliment este binevenit oricand

| igrek a răspuns:

Celei care merita, pe care mi-am pus ochii.

| Raul5765578 a răspuns:

Depinde daca iubesti acea fata ii faci complimente din inima

Dar daca vrei sa ajungi doar la pat atunci nu sunt sincere