| raluca20222006 a întrebat:

Buna bunalaughing In urma cu vreo 22 (pe 16 martie) de zile am făcut,,sex’’, am luat pastila de a doua zi după o ora de la contactul sexual, pe data de 24-25 trebuia să-mi vina menstruația dar nu o venit, au trecut 3 săptămâni și mi-am făcut testul de sarcina dimineața și o ieșit negativ, întrebarea mea este: îmi întârzie din cauza pastilei de a doua zi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Spune "adio" ciclu menstrual regulat, ovulatiei si perioadei fertile pe urmatoarele 6-12 luni, fiindca acum experimentezi efectele secundare ale bombei hormonale pe care ai luat-o.
Folositi prezervativul la fiecare partida sexuala, de acumincolo, ca nimeni nu stie cand se poate produce o noua ovulatie!

| raluca20222006 explică (pentru Violleta2022):

Clar o vom face cu prezervativ.

| Violleta2022 a răspuns (pentru raluca20222006):

Atunci, sa fie cu... multe orgasme si placeri happy

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa ai intarzierea din cauza pastilei luate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sărut mâinile, partenerul a avut orgasm în interiorul tău? Pastilă de a doua zi nu este bună, e ca și când ai produce avort. La scurt timp după ce bărbatul are orgasm în interiorul tău, se produce miracolul vieții, cu pastilă de a doua zi e ca și când ai face avort. Mai bine folosești prezervativ ești protejata de sarcina și BTS. Dacă ai partener stabil poți lua anticoncepționale. Dacă eram în locul la partenerul tău, îngenuncheam în fata ta și sărutam tălpile tale stand în genunchi. Pastilă de a doua zi poate produce dereglare hormonala

| raluca20222006 explică (pentru anonim_4396):

Avem un an jumate împreuna deci pot spune ca e stabil, e prima data când am încercat

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluca20222006):

Nu poți spune partener stabil. Pun pariu, o sa spună ca nu este al lui. dacă ai rămas însărcinată, partener stabil poți spune când te muti cu el și ați făcut cununia religioasa civila. Nu doar asa ne vedem când are chef de sex și atât...