| georgiana5577098 a întrebat:

Buna! Am facut dragoste cu iubitul meu si din greșeală a ejaculat in mine deoarece s-a rupt prezervativul. Am luat pastila de a 2 a zi( Postinor2) si am așteptat să-mi vina ciclul. Mi-a venit, exact cu o zi inainte de cum trebuia sa imi vina normal. Acesta a fost ca toate celelalte (cheaguri, dureri abdominale), dar totusi am fost nesigura( chiar daca trecuseră 11 sau 12 zile de la contactul sexual, am crezut ca este acea sângerare de după pastila ) si am luat un test de sarcina si l-am făcut imediat după terminarea ciclului( la 17 zile dupa contactul sexual) si a iesit negativ. Intrebarea mea este, mai este vreo șansă sa fiu însărcinată? Sunt foarte neliniștită deoarece din cauza stresului imi imaginez de parca incep sa am simptome chiar daca stiu ca sunt doar in capul meu.

Răspuns Câştigător
| Anonimu7041 a răspuns:

Buna!
Nu te îngrijora, NU ai nici măcar o șansă de a rămâne gravida, în schimb o sa ai tot felul de simptome, ATENȚIE: DIN CAUZA PASTILEI
Tot felul de efecte si altele, întârzieri de menstruație, etc, dar nu ai nici o șansă să ramai gravidă.
Cauta mai multe despre pastila si o sa vezi ce poți avea și pe ce perioada de timp
Multă sănătate!

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

S-a pus întrebarea asta in repetate rânduri. Nu ești……

| Sofer a răspuns:

Ai luat pastila aia. Deci nu ești.

| shidance a răspuns:

Apoi la 12 ani ai vostra va mananca rau, pai o data ce ti-a venit ciclul poti sta linistita