| teo2345 a întrebat:

Ca orice fata am fost si eu indragostita de un baiat ff frumos si aratos, dupa ce mi-a trimis un mesaj pe fb " te amo" si eu am spus ce? si l repede a spus ca glumea. dar eu de atunci am inceput sa ma gandesc nu mai la el si incercam metode sa-ni scrie iar, dar nimic! M-am bagat in multe incurcaturi pentru el si tot degeaba! Timpul a trecut si am incercat sa-l uit dar nu puteam... intr-o seara cand stateam pe fb alt baiat mai mare cu 3 ani ca mine, care ma vazuze cu o sapt sau 2 in parc mi-a scris mesaj daca vrem sa sa facem o cunostinta mai "puternica" si eu ca proasta nu i-am mai raspuns! Era si sora mea mai mare langa mine care vrea sa raspunda in locul meu, cine stie ce, dar eu nu am last-o. Acum regret si ar fi trebuit sa vb cu el! Nu stiu cum sa-l fac sa-mi scrie iar, acum m-am indragostit de el si l-am uitat aproape in totalitate pe primul! Ce sa fac? - dau funda! happy.

Răspuns Câştigător
| Andrei296 a răspuns:

Si eu am avut probleme din astea si pentru ca nu ia-m scris fetei ce o placeam ce simt. Nu mai ma baga nici in seama Asta e prostia care o facem cu toti.
Si eu la fel mea placut de o fata 2 ani jumate si am pierduto dupa alta si alta si pe toate le-am pierdut Cand mai vezi persoana iubita fi indrazneata si spune-i cea ce gandesti sau o iei cu incetu Ca pana la urma o sa treaca perioada asta a vieti si vei da mai greu de iei deci Terog cand ii mai vezi pe fb si ei iti mai scriu tu raspundele Si daca vezi ca nu mai dau niciun semn Vb si tu cu iei ce dracu O sa pierzi toata dragostea fata de iei si o sa fi ca un catelus incearca terog mult sai ii scrii tu

| teo2345 explică (pentru Andrei296):

Pfffff,cred ca asa am sa fac, mersi pentru sfat!

3 răspunsuri:
| MariaMrr a răspuns:

Teo.

Dacă îţi doreşti aşa mult să vorbeşti cu el, fă tu primul pas.
S-ar putea să ţi-l ia alta dacă îl aştepţi tu.
Dar dacă el nu te mai bagă în seamă, ori îi este ruşine, ceea ce este puţin probabil, ori pur şi simplu nu vrea să aibă de-a face cu tine.
Tu faci ce simţi draga mea, încearcă să nu pari prea insistentă dacă totuşi îl bagi tu în seamă.
Multă baftă!

| Andrei296 a răspuns (pentru MariaMrr):

Habarai cum sunt baieti in realitate Mare parte cauta dreptate adic:
Tie iti va scrie un mesaj sa spunem de dragoste ca te place si la scris cu adevar
Daca tu reactionezi negatic ca fat ael spune ceva de genu nu faceam doar o gluma sau a fost o provocare la un joc (carti pe porunci)
Teo nu pare deloc insistenta si Usor timida si cu probleme emotionale fata de persoana iubita si ia acum se gandeste cum sa nu-i piarda si tot asa fetele sunt complicate nu baieti iti dai seama usor Doar daca ii sti de o viata!