| anonim_4396 a întrebat:

Pot spune ca am dat-o in bara cu o fata. Acum cateva luni i-am spus unei fete speciale pentru mine ce simt pentru ea, nu ne cunosteam, a fost ceva spontan. Am vazut-o pe strada si am mers la ea cu gandul sa o invit in oras.Am facut cunostiinta, i-am spus cat de draguta e si am intrebat-o daca vrea sa iasa cu mine.Ea mi-a spus ca are de invatat pentru bac si ca nu poate iesi nici macar in weekend-uri.Stiu, greu de crezut. De atunci ma gandesc la ea tot timpul si nu mi-o pot scoate din cap, as face orice macar sa scot o intalnire de la ea.Va rog dati-mi niste sfaturi, cum as putea sa merg la ea din nou si sa ii fac o invitatie la un suc de exemplu. Ma tot gandesc ca dupa bac sa fac acest lucru si nu am nici cea mai mica idee despre ce ar trebui sa fac sau sa spun...Va rog, orice sfat mi-ar fi de folos.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Las-o sa invete, iar dupa bac poti incerca din nou. Invit-o la un suc, o cafea, o plimbare in parc, oriunde. Spune-i ca ai vrea sa va cunoasteti mai bine.
Bafta!

| neutrino a răspuns:

Este greu de crezut ca la varsta ta te-ai asteptat ca ea sa accepte sa iasa cu tine, care esti un strain pentru ea. Las-o momentan sa invete si, daca stii de unde sa o iei, incearca sa o cuceresti, dar dupa examene.

| Lawliet14 a răspuns:

Da-i pace momentan, si continua dupa bac.

Răspuns utilizator avertizat
| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Daca incerci iar, dupa bac se va speria, sperind ca nu esti vreun maniac, isi va face cruce si se va ruga in fiecare noapte sa nu te mai vada.