| Burondo a întrebat:

cand se pune busuioc sub perna in seara asta din 5 spre 6 sau in seara de 6 spre 7?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

In seara asta din 5 spre 6 insa nu te lasa pacalit\a. Nu este adevarat ca iti visezi alesul\aleasa.straight face

4 răspunsuri:
| SerafimHD a răspuns:

Este doar un mit! nimic nu e real!

| Burondo explică (pentru SerafimHD):

Eu am inteles ca e real... adica verioasa mea mi-a povestit ca a visata cum mult timp un tip iar la un momendat s-a intalnit cu acel tip. au fosto perioada impreuna. si acum e cu alt cinevas i tot asa l-a visat doar ca era prin vis. si un alt fost iubit... care era dezamagait sau asa din cate imi povestise

| Different69 a răspuns:

5 spre 6

| paceandlove a răspuns:

Este o traditie din batrani si nu stiy daca styy cu sanzienele se zice ca daca pai sub perna visezi iubirea vietii tale dar nu-i adevarat doar obiceiuri