| anonim_4396 a întrebat:

Care credeți că dintre aceste trei antidepresive sunt mai eficiente pentru tratarea depresiei :
Seroxat
Cipralex
Serlift
Eu sunt de părere că seroxat e cel mai eficient fiindcă nu prea da efecte secundare,am auzit la multi (pe forum)că serlift îngrașă și nu mai puteau ejucula sau aveau libidoul scăzut, probleme cu erecția etc
Cipralex am luat 4-5 luni de astea se spune că sunt cele mai eficiente pentru depresiile majore,depresiile grave! olae, mai mult rău mi o făcut decât bine... Seroxat era mai ok, dar nu vindeca depresia,așa că eu nu cred că există pastile care sa vindece depresia reactiva, sau cronica.
Voi ce părere aveți?
Acord funda

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici unul.

Asta ajuta. Si e gratuit.
https://youtu.be/3adhnLRoxig
Eu cred că un stil de viață sănătos și să ai viața în care există persoane importante în viața ta, comunicarea ajuta mult in îmbunătățirea stării de anxietate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

La mine depresia e problema.nu de mult timp am avut cu anxietatea dar sa ameliorat

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știu că comunicarea este, dar mie nu îmi place să comunic mereu nu știu de ce...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu. Și o vorbă bună/ îmbrățișare la vremea potrivită.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Culcate că ești obosita și aberezi cu Dumnezeul tău...winking O sa te vad eu când o să ai atacuri de panica de faci pe tine ce o sa îți mai facă Dumnezeu, sau când îți mor ambii părinți de covid sau Intr un accident + sora, frate... Dumnezeu doarme după cum vezi e tragedie cu acest virus

| Wordofthat999999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe multi nu i-au batut soarta cum trebuie. Dar si cand ii vor bate...

| scumbagnascar a răspuns:

Ai cumva idee cum pot cumpara cipralex fara reteta de la medic?

| anonim_4396 explică (pentru scumbagnascar):

Nu se poate fără rețetă.

| scumbagnascar a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum? ca unii isi iau, si xanax si altele, si vreau sa le incerc si eu

| anonim_4396 explică (pentru scumbagnascar):

Își iau prin intermediul altor persoane

| Mimi_Mihaela_1975 a răspuns (pentru scumbagnascar):

Nu ți da nimeni fără rețetă și scrisoare medicala

| Mimi_Mihaela_1975 a răspuns:

Nu vindeca dar diminuează din ea să poți duce o viață cât de cât dacă se poate spune normala