| Ildiz a întrebat:

care sunt cauzele intarzierii menstruatiei? trbuia sa-mi vina pe 1 si inca nu mi-a venit...nu il am regulat dar totusi sunt 5 zile dif...

4 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Pai, pot fii dereglarii hormonale si mie mii se mai intampla.
Sau poate sa fie vorba despre o sarcina,daa ai avut contact sexual.
Asteapta cateva zile,daca tot nu ti vine,inseamna ca e ceva si daca stii ca ai avut contact sexual, daca nu vrei sa te duci la un ginecolog, cumpara ti un test de sarcina.
Succes pe mai departe!

| Roxana0606 a răspuns:

Stai calma in primele luni nu o sa-ti vina regural! E normal si ce daca sunt 5 zile? Pana sa mi se regleze mie am avut o luna da 2 nu...
Asteapta sa ti se regleze apoi vine o data la 28 de zile.

| helenqw3 a răspuns:

Dereglari hormonale, sau o sarcina. altceva nu cred co poate fi! daca tot nu vine, fa un test de sarcina, bine asta daca ai avut contact sexual! Bafta!

| Roxaniciu a răspuns:

Daca il ai neregulat, e logic sa nu vina la timp. Nu o sa vina "la timp" foarte repede. Trebuie sa mai astepti pana se regleaza si atunci o sa vina cand trebuie.