| anamariagocica a întrebat:

cat de importanta e varsta intr-o relatie?

7 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Este destul de importanta.Gandeste-te ca esti baiat si te intreaba un prieten cati ani are prietena ta...si cand o vede isi face cruce ceva gen"ai luat-o s-o cresti?". Cele mai potrivite relatii sunt cele care au varsta apropiata deoarece gandesc matur si sunt pe aceeasi lungime de unda.Nu are rost sa te chinui cu o fata imatura.Parerea mea

| DNSK a răspuns:

Hai sa zic ceva! conteaza daca ai sub 18! daca el are 20 si ea 14.sub nicio forma! sau invers! in schimb! daca varsta amandoura trece de 18! gen 18-25 sau 20-32 nu se simte diferenta! trust me! nu conteaza varsta cat e iubire! da! nu conteaza daca amandoi sunt "oameni mari" daca unu din ei e copil.crede-ma k (virgula) conteaza enorm! ai ore de intrat in casa ai scoala cu un program fix, nu poti sta cu prietenu sub acelasi acoperish, sa le spui parintilor tai k meri sa dormi cateva zile cu prietenu cred ca ti-ar face un scandal monstru! asa peste 18 si 1 an de facultate, poate si servici, vii cand vrei, faci ce vrei.intelegi u?

| briosicabriosel a răspuns:

Buna
Dupa parerea mea varsta nu conteaza cand 2 oameni se iubesc, cand au incredere unul in celalalt, pot sa iti dau exemplu relatia mea., eu 15 el 23, love struck varsta nu conteaza daca iubesti cu adevarat

| Nuvăsufăr a răspuns:

Depinde de persoane şi anturaje, dar în general nu prezintă importanţă.

| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

In relatie barbat-femeie nu e deloc importanta, in relatie femeie-barbat eu zic ca e foarte importanta.

| Abramburika a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu e deloc, asta daca amandoi va straduiti sa mearga relatia.eu am stat cu cineva cu o diferenta imensa de ani buni intre noi.a fost si va ramane cea mai frumoasa poveste! nu pleca urechea la ce se spune, nu te lasa influentat.numai asa poti castiga!

| Iamnotme a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza varsta. Prietenul meu are 28 de ani si eu am 15. Care e problema? Are minte de copil, si chiar nu ma deranjeaza. Se comporta foarte frumos cu mine, si nu m`a jignit niciodata. Deci eu cred ca nu conteaza varsta. Funda?batting eyelashes :*