| SweetyღGirl a întrebat:

vi se pare importanta varsta intr-o relatie? daca fata are 13 ani si baiatul 18, ce credeti?

22 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HolyPotato a răspuns:

Da, iubirea are vârstă, mai ales în anii adolescenței când te dezvolți cel mai mult pe parcursul vieții atât emoțional cât și fizic. Până și un an contează în adolescență! În timpul ăsta, cât vârsta depășește 2 ani ceva e dubios. Ce crezi că ar putea vrea? Ori e disperat ori vrea să te culci cu el. De ce crezi că se uită tocmai la una de 13 ani? O crede mai naivă! Astfel de relații întâlnești numai în poveștile de pe facebook! Deschide-ți bine ochii, un băiat vrea lângă el o fată apropiată măcar ca vârstă cu care să comunice bine și să se înțeleagă, asta dacă vrea o relație culmea. Am întâlnit și eu disperați de-ăștia de 18 ani și bine că n-am pus botul. Peste vreo 2 sau 3 ani vei vedea ce penibile sunt astfel de relații și îmi vei da dreptate.
Oricum, sfatul meu, mai bine mai așteaptă până să-ți faci prieten, ai destul timp.

| SweetyღGirl explică (pentru HolyPotato):

Ok...m-ai speriat umpic.am acceptat sa iesim la un suc.e de rau?

| HolyPotato a răspuns (pentru SweetyღGirl):

Scuze, nu vreau să te sperii, dar e spre binele tău, am dat și eu peste de-ăștia. Măi, nu pot zice că faci nu știu ce crimă, dar cel mai bine ar fi să nu mai mergi și să-i spui verde în față că nu te interesează. Hai să îți explic altfel: De ce crezi că se uită acești nătărăi la fete cu mult mai mici decât ei? Pentru că nu le merge cu fete mai coapte la minte, mai aproape de vârsta lor. Au impresia că fetele de vârsta ta sunt mai naive și le duc de nas mai ușor, sunt obsedați să-și facă o prietenă. Tocmai de-asta trebuie să-i arăți că n-ai pus botul, că nu te lași dusă de nas. Chiar dacă nu se gândește la tine pentru sex de la început, nu va dura mult, are 18 ani, la vârsta lui, nu mulți băieți mai sunt virgini, iar dorința de a face sex e mult mai mare. O să încerce să-ți câștige încrederea, să fie dulce, protector etc. Stai liniștită, nu va dura mult până îți va propune să faceți petting și ușor se va trece de la mângâieri mai intime la marele pas. Sfatul meu e să scapi de el repede pentru binele tău. Nu zic să nu visezi și tu la băieți să vorbești cu colegele despre asta etc, dar mai așteaptă până la o relație.

| SweetyღGirl explică (pentru HolyPotato):

Petting? asta ce inseamna?

| HolyPotato a răspuns (pentru SweetyღGirl):

Uite, aici găsești un răspuns foarte detaliat:
http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/ce-inseamna-petting-dau-fundita/
*Băieților le e cam greu să se stăpânească în timpul unor astfel de acte și chiar și fetele nu mai gândesc limpede atunci când sunt excitate. Sunt sigură, că dacă nu îți va propune direct asta, tot aici se va ajunge, ușor, ușor, iar de la petting la sex e un pas foarte mic.

| Furculingură a răspuns:

Dragostea nu are vârstă, culoare, religie, etnie, naţie... ăăă, şi altele.

Te-ai prins tu.

| Shammal a răspuns:

Depinde natura relatiei, ce vreti fiecare sa invatati din relatie, baiatul in cazul asta este foarte probabil sa vrea si afectiune fizica- imbratisari saruturi, atingeri...
nu conteaza varsta daca cei doi sunt de-acord cu natura relatiei pe caro o construiesc

| Dariusuu a răspuns:

E importantă relația dar să fie o relație! Să nu fie bazată pe sex, deși e foarte rar să nu existe un interes la vârsta asta.

| kteichd a răspuns:

Asteapta pana face 15 daca vreti sa aveti si o relatie sexuala ca aia e varsta minima la care poate sa isi dea acordul. dar nu

| SweetyღGirl explică (pentru kteichd):

Nu vreau nici o relatie sexuala, sau orice imiplica asta.doar nu stiu cum sa procedez.

| Salahadin73 a răspuns:

Ce baiat de 18 ani s-ar putea uita la o tipa de 13?

| ceaiuldetei a răspuns:

Cred că băiatul ar putea risca să intre la corupere de minori. Cu alte cuvinte: să se mai gândească o dată. În rest, nu e treaba lumii (sau nu ar trebui să fie) cine cu cine se iubește.

| g4mma a răspuns:

In cazul asta, da.

| Fayree a răspuns:

~ Nu chiar tot timpul, dar varsta de 13 si 18 daaaa, are importanta. Sorry puppy dog eyes.
Fundita? :*.

| DunkelheitBu a răspuns:

Asta inseamna pedofilie straight face Ceea ce este ilegal.
Daca a zis ca te place vrea sa te f**a laughing
Glumesc
Dar ai grija cu el ca nu mi se pare ca ar fi usa de biserica =]]
Sau in orice caz, poate glumea cu tine si ai luat-o in serios, e posibil sa rade de tine dupa, tu probabil deja te-ai indragostit, ti-as recomanda sa il scoti din cap.
Si daca vorbea serios, pai mai asteapta cativa ani.
Dupa parerea mea nu cred ca el nu s-a gandit macar o secunda cum ar fi sa te f**a.
Pentru ca el este la varsta aceea in care poate sa faca orice cu oricine, deci nu cred ca te asteapta pe tine 5 ani sa te f**a.

| SweetyღGirl explică:

Un baiat mi-a zis ca ma place, si are 18, iar eu nu stiu ce ar trebui sa fac.

| HolyPotato a răspuns (pentru SweetyღGirl):

Scapă de el, n-are rost! Un băiat în jurul vârstei ăsteia se gândește cel mai mult la viața lui sexuală, dacă nu vei face sex cu el se va despărți de tine fără nici cea mai mică urmă de emoție, chiar dacă n-o să-ți zică direct că ăsta e motivul. Și să nu te iei după vorbe că el nu vrea doar să se culce cu tine că te respectă că nu știu ce...sunt numai ABURELI. Va găsi el o cale să te aducă în pat, chiar dacă poate nu e rău intenționat, fii sigură că asta își dorește în primul rând de la o relație la vârsta lui.

| badearazvan a răspuns:

Pai varsta nu prea conteaza daca va iubiti dar nu stiu lumea o sa va critice

| lorenaboboruta a răspuns:

Cred ca da. Baiatul fiind mai mare normal ca el si vrea sa faca dragoste fata fiind minora, nu se poate.Parerea mea.

| MiKiDuTzaEo a răspuns:

Iubirea nu are varsta si limite

| RadulescuFlorin123123 a răspuns:

Salut! Eu zic ca varsta nu are marime nici varsta nici culoare.