| Anonimm12t a întrebat:

cat de repede se poate face un test de sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Un rezultat corect sau valid si obtinut cel mai rapid/devreme se poate realiza prin efectuarea unei analize de sange intr-un laborator de analize medicale dupa 10 zile din momentul ovulatiei sau intretinerii actului sexual petrecut dupa data ovulatiei. Pentru ca rezultatul sa poata fi considerat crect/valid, testul de sarcina efectuat acasa pe baza urinei, se poate face dupa trecerea a minim 7 zile de la data la care ar fi trebuit sa inceapa menstruatia.

2 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

5 minute

| Ancient a răspuns:

De ce? Vrei să-l faci pe furiş în baie să nu afle maică-ta ca mai apoi să te bată?

Îţi iei un test de sarcină, te încui în baie, urinezi şi aflii vestea înainte să o afle şi maică-ta.
Baftă.