| Lorenada a întrebat:

ce as putea sa-i spun unui baiat care spune ca ii place de mine, ca vrea sa fie cu mine, ca vrea sa facem dragoste, dar asta se intimpla doar atunci cind sintem in doi, dar cind este de fata cu baietii sau cu alte fete doar isi bate joc de mine, face misto de mine... Vreau sa-i transmit un mesaj prin care sa-l fac sa inteleaga.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca daca intr-adevar te placea, nu facea misto de tine in prezenta altor baieti sau fete, vorbeste cu el si spune-i ce te deranjeaza

| DeeaMarry a răspuns:

Doar nu vrei sa-i zici asta in rime?! straight face
Verde in fata! Asa se vorbeste. Mesajele sunt pentru cei de 11-12 ani.
Desi, la cum se poarta cu tine, ar trebui sa ii spui direct ca nu mai vrei sa auzi de el.

| December a răspuns:

Mda. Am vazut multe faze de genu asta. Poti sa-i spui direct ca nu-ti place sa-si bata joc de tine de fata cu altii (si in general) sau la urmatoarea faza care o face de fata cu alte persoane, te iei si pleci. Pui un pic piciorul in prag. Chestia asta o face din orgoliu si din prostie, ca sa nu zica prietenii lui ca e "moale", ca se comporta ca o fata etc..si atunci apeleaza la genul asta de comportament, ceea ce e o prostie. Sa mai faci cate o glumitza mica e ok. Dar cand se intrece limita trebuie luate niste masuri.

| Lorenada explică (pentru December):

Nu stiu ce sa ii mai zic el niciodata nu se supara pe mine, si chiar daca eu plec lui nu ii pasa, doar cind ii trebuie lui atunci eu exist dar in rest doar isi bate joc prin vorbe si prin fapte.

| December a răspuns (pentru Lorenada):

No, atunci sorry dar nu e ok tipu. Take some action.

| BugsBunny034 a răspuns:

Buna
Aceasta situatie are 2 variante :
1. S-ar putea ca baiatul sa se teama sa fie ridiculizat de ceilalti baieti si fete pentru ca iubeste sau ii place de tine.
2. S-ar putea ca baiatul sa isi bata joc de tine si vrea doar sa faca dragoste cu tine. Aici depinde de tine.
Ia-i putea spune ca nu te simti asa bine cand te jigneste in fata colegilor...

| arhiT91 a răspuns:

Daca a spus ca vrea sa treca la treburi serioase imediat, probabil asteapta sa faca dragoste cu tine si apoi sa iti dea papuci.Probabil ca e un obsedat, nu il baga in seama si bucurate de viata cat poti.

| Lorenada explică (pentru arhiT91):

Daca era un obsedat, nu avea sa-mi spuna asta dupa 3 ani in care am fost vecini la camin usa mea in fata usei lui...

| arhiT91 a răspuns:

Daca lui nu-i pasa lasa-l balta sau spune-i ca te supara.Dar daca lui iar fi pasat nu isi batea joc de tine.

| arhiT91 a răspuns:

Nu pare o persoana de incredere, asa ca spune ca nu simti acelasi lucru pentru.Continuati viata, mai sunt baieti pe lumea asta.