| vOdK a întrebat:

Ce componente trebuie sa fie compatibile cu orice alta componenta din calculator? big grin

Răspuns Câştigător
| Elsenior a răspuns:

Depinde la ce te referi prin intrebarea ta.
de exemplu procesorul trebuie sa fie compatibil cu placa de baza happy rami trebuie sa fie compatibili cu slotul de pe placa de baza ( nu poti pune sdrami in slot pentru ddrami happy placa video trebuie sa fie compatibila cu slotul de pe placa de baza ( nu poti pune intr-un slot pci o placa video pci expres 2... si multe altele happy, dupa cum spuneam, depinde la ce te referi prin intrebarea ta.