| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti e ceva rau in a practica sexul oral este o rusine? Dar pana la urma tot sex este. Funda! Si ce parere aveti despre cei care practica sexul oral?

Răspuns Câştigător
| Mariana27 a răspuns:

Sexul oral inca este considerat tabu. in timpurile noastre.
La fel ca si actul in sine.are multe variabile.
Foarte multe persoane considera actul sexului oral ca fiind o forma de apropiere de cunoasterea absoluta a sexului opus.
Alte persoane il practica din distractie, curiozitate. monotonie.ect.
Trebuie sa iei in calcul si riscurile la care te supui, practicand acest sport. Sunt foate multi microbi ce pot genera boli la nivelul cavitatii bucale, greu de tratat.
Sfatul meu este. daca iti doresti sa faci acest lucru, alege persoana potrivita si care merita happy acest gest atat de intim.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,cand o faci cu 10 parteneri pe saptamana.
Nu, cand o faci cu iubitul tau cu care sunteti impreuna de 5 ani si,probabil o sa va casatoriti,daca n-ati facut-o inca!
In relatiile pasagere,lipsite de vreo baza afectiva sau incredere,pana si sexul este o practica condamnabila.
In relatia ta de iubire adevarata, cand ai maturitatea sa vezi si sa intelegi asta, sexul este implinirea si uniunea fireasca intr-un singur intreg!

| doc69 a răspuns:

Orice e permis in doi atat vreme cat place amandorura e problema fiecaruia cum alege sa faca sex si daca gaseste partener compatibil.deci.despre ce rusine vorbim? nimic din ce este omenesc nu ne este strain

| Laya a răspuns:

De ce sa fie o rusine?
In pat fiecare face ce-i place, iar daca tie-ti place sexul oral, atunci fa-o! Subiectul asta, e un subiect TABU, in Romania si toata lumea se fereste sa vorbeasca despre asta. Sincer, n-am inteles niciodata de ce, ce e atat de rau. Toata lumea face sex oral, doar ca putini recunosc.

| Annixlove a răspuns:

Nu e o rusine. e ceva absolut normal. si eu m-am ferit inainte sa o fac cu prietenul(acum logodnicul

| Shocket a răspuns:

Iti recomand www.sexdex.ro (site dezvoltat de o echipa de specialisti romani si britanici, in urma unui proiect guvernamental), unde vei gasi suficiente informatii atat despre sexul oral, cat si despre alte teme adiacente! sigur gasesti ce iti trebuie :|

| tbc a răspuns:

Nu e nici o rusine, tine cont ca merge an doua directi, adica ambi parteneri pot face asta, parerea mea e ca doar o un prost condamna asta si paradoxul e an genul: Ma aia su.ge p.la, dar de fapt vrea sa spuna ca ar vrea si el, deci daca ati place dai anainte cu tupeu de acea sa inventat guma de mestecat

| Scarlett011243 a răspuns:

Fiecare face ce ii place. dar pentru mine este si dezgustator... mai bine gaci dragoste normal. pornografiile altea au cam innebunit lumea dar. faci ce vrei.