| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Ce impresie v-ar lasa un bărbat care, vă sună din altă țară (acolo fiind stabilit), spunandu-va, printre altele că are "o fire mai păcătoasă", la care voi : "asta nu e bine":), menționând faptul că considera că cumnata lui (cât timp soția lui era în viață, în suferință la pat) avea impresia că "umblă cu femei", evident negând... apoi, punandu-va o serie de întrebări intime foarte "minuțioase" și atent selecționate cu o dibăcie, greu de egalat.
https://www.tpu.ro/......cut-nu-in/
Ce credeți că dorește, un astfel de bărbat?
Dorește, ceva serios sau nu?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Exista un principiu in comunicare. Daca vrei sa faci pe cineva sa comunice, chiar daca e inchis pentru comunicare, pune-i o intrebare. Daca vrei sa obti un raspuns, o informatie pune tot o intrebare, o intrebare bine plasata poate scoate la iveala, daca i se raspunde, lucruri pe care nu te-ai astepta sa le obti printr-o discutie normala. Dar pentru asta trebuie sa fi destept, si ca sa pui intrebarea incit sa primesti un raspuns, sau chiar raspunsul ce te intereseaza, dar si mai destept ca interlocutorul tau, pentru ca daca el realizeaza scopul pentru care il iei la intrebari, nu vei obtine nimic. happy
Eu cred ca acel barbat voia ca tu sa te confesezi, sa vada cit de departe poate ajunge. Dar, ai fost tu mai desteapta ca el si l-ai prins.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia de reciteste acelasi mesaj care ti l-am dat si data trecuta!

Ma lasa rece, indiferent cat de prezentabil, elegant si inteligent este. Nici macar situatia lui financiara nu ma poate atrage, fiind totusi o diferenta enorma de 20 de ani.
Unde mai pui ca nici sexual nu este prea atractiv, fiindca un barbat de 50 de ani nu mai este atat de jucaus, ca unul de 30.

In orice caz, atractia lui se pare ca este de fapt o necesitate, pornita din disperarea ca are un copil autist si pe nimeni sa-l ajute sa-i creasca si sa-i ingrijeasca baiatul.
Ar trebuii sa se orienteze la cineva de varsta lui si cu o situatie similara, ma refer la copii mari si fara alte obligatii.

Cum as reactiona daca l-as reintalnii intamplator, pe barbatul de 50, care mi-a facut avansuri?
Daca l-as intalni intamplator, as fi inconfortabila, desii bunul simt ma va face sa raspund salutului si probabil unei intrebari banale de "ce mai faci?" dar cu siguranta as gasi o scuza, sa ma grabesc si sa dispar cat mai repede cu putinta, pentru a trece peste momentul penibil, stajenitor...

| Violleta2022 a răspuns:

Sincer nu stiu de ce dumnezu mai stai de vorba cu asemenea specimene.
Blocheaza-i orice contact si da-i pace, ca asta numai barbat serios nu este.
Pare a fii un proxenet, care racoleaza femei naive ca tine (dupa intrebarile minutioase pe care ti le pune), ca ulterior sa te convinga sa mergi cu el in starinatate, sub pretextul ca te iubeste si nu mai poate fara tine, cand in realitate te va vinde de piata de sclavie sexuala.
Nici un barbat de pe lumea asta nu pune intrebari minutioase si atent selectionate daca nu are deja anumite intentii necurate!
Nu te juca cu asemenea barbati, ca poti fii luata cu japca, de clica lui si vanduta prin strainatate, ca sa faci torotuarul si sa le produci bani!

| relian a răspuns:

Aha deci maasculu se afla in alta tara, e bun si asa.
Nu stiu daca intrebarile lui erau cum spui, sau erau selectionate odata ce tu l-ai dibuit laughing
Deci tu stii ca punea intrebari intime, ai stiut de atunci, deci a facut-o la lumina zilei.Bine ca depinde si de femeie, uneori bati undeva si femeia trebuie sa priceapa ce spui laughing>

Daca doreste ceva serios sau altceva, asta doara el stie.Acum este randul tau sa vedem cat de dibace esti laughing adica sa il descosi,dar asa pe deaprte,astfel incat sa nusi dea seama ce urmaresti.

Trebuie sa stai la povesti,sa il duci pe ocolite,apoi prin intrebari indirecte sa afli ce face el,ori ce ar cauta la o femeie.
Dar daca te dibuieste cum zici,atunci o sa raspunda exact ce vrei tu sa auzi,chiar daca el de exemplu ar cauta aventuri si tu ceva serios.
Dar pana la urma o viata ai,nu stai acu sa analizezi ce vrea un barbat sa o femeie,daca nu o spune direct, atunci trebuie sa incerci.
Nu mai merge nimeni pe gustate dupa ce te casatoresti, timpurile alea au apus de mult timp laughing normal este sa gusti, sa incerci, apoi vezi daca este ce cauti, dupa vezi de ramai sau nu cu acea persoana.

| relian a răspuns:

Acum am vazut, tot despre acelasi barbat este vorba.E clara esti indragostita lulea dupa ala laughing altfel nu vad atatea intrebari despre el.
Deci se pare te atrage rau de tot.Pai ce mai astepti, fai o vizita, bate si calu sa priceapa omu, zii ca ai nevoie de o vancanta aafara din tara ca te stresara astia rau in RO cu covidu lor laughing si uite asa poate se ofera el sa iti ia bilet de avion si te duci sa vizitati cevape la el pe acolo laughing dupa vezi si tu ce iese, ori ramai cu el ori asta a fost.

Doar no sa stai sa te ia careva de nevasta si dupa sa faci sex laughing sa nu spui ca esti de moda veche happy

| relian a răspuns:

Iara apapru jasmina cu 2 de s laughing si aici a facut copy/paste sa zica si ea prezent, a facut prezenta pe aici laughing
Auzi la ea un barbat de 50 de ani nu mai este jucaus in pat laughing o fi incercat ea toate categoriile de barbati de le stie asa la rand pe toate?
Ia zii jassmino ai facut-o cu unu de 50 si noua ai omis sa ne spui? Hai baga, povesteste ce nu stie ala de 50 si stie altul de varsta ta, poate ne luminezi si pe noi.

Daca tot veni vorba de de astia de 50, am cunoscut o tipa avea vreo 35 sau poate mai multi, Era cu un de asta batran, avea ala 60, deci nu 50, dar sta cu el o intretinea ala, dar nu locuiau impreuna, tipu doara mai trecea asa la o saptamana sa isi faca si el treaba.
Chestia e ca cineva a intrebat-o, chiar prietena ei a zis pai asta ceti mai face?
A zis, pai fug la ce imi face si cemi face laughing nu mia facht nimeni niciodata, zice ia cialis si ma rupe laughing
Asa ca jassmina cu 2 de s afla ca unia fac sex si la 80 de ani.
Am pe cineva din fam, lucreaza la farmacie, tehnician si a spus astazi au venit aia tinerii de 80 sa isi ia pilula laughing deci oamenii aia nu iau pilula aia doar sa se afle in treaba.

Dar jassmina probabil e si acu fata batrana laughing doara incearca sa o faca pe tipa ce stie de toate si le-a facut pe toate.
Hai Jassmino zine ce ti-a facut ala de 50, daca tot ai adus vorba, ori iti este rusine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.

Barbatul s-a casatorit in urma cu 2 luni cu o femeie de 38 de ani, o DOAMNA! foarte tinerica la chip, frumoasa si inteligenta, cu un job bunicel! Nu a pierdut timpul happy, gen, eu eram prima in lista favorite favoritelor ( dar si a lui si al lui fii-so...), apoi, mama mea ar fi fost antifanul nr. 1 al acestei relatii! Cred ca il batea bine happy, apoi ii scurta viata cu 20 de ani, femeia mizand pe acei 20+ si ani pentru a fi fericiti! ( happy ), apoi mai era cumnata-sa pe capul lui!

In plus, trebuie sa mai spun/ mentionez ca mai avea cateva candidate ( DOAR, la casatorie! ) si cateva ( unele mai tinere, gen 24 happy ), Respinse! habar nu am daca la proba Practica sau teoretica happy

De mentionat faptul ca tipul Era un CEO care si- a facut banii Total LEGAL! ( atat el, cat si fiul ).
Asta, a atras- o pe femeie!

Vreau doar sa stii ca intre intrebarile " din trecut ", inclusiv " conturi vechi', dar si ACESTA! (de pe care raspund ), NU! exista Nicio ' legatura '!

Ai putea acum, sa- mi raspunzi ( te Rogg! happy penultimei intrebari ¿?

Te Rog si MULTUMESC!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

@relian

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ma ignori?

| Cheo0S a răspuns:

Din alta tara? Auch.
Daca il iei asa la intrebari si il acuzi ca umbla fara vreo dovada asta poate la pus in defensiva.
Totusi de ce mai vorbesti cu el?

Auzisem un sfat de la cineva acum mult timp ca cea mai buna metoda sa afli daca cineva e serios sau nu e sa povestesti despre tine.
Adica zii si tu ca ai umblat ai facut alea alea, chiar daca nu e asa. Poate asta o sa-l puna sa se dea singur de gol.
Ca daca il acuzi crede-ma nu VA iesi bine si o sa VA certati rolling on the floor

| Cheo0S a răspuns (pentru Cheo0S):

Povestestei despre viata ta intima si exagereaza ca ai fost usuratica si ai un trecut Mai negru.
Daca e un usuratic o sa se dea singur de gol laughing

| anonim_4396 explică (pentru Cheo0S):

De fapt eu nu l-am întrebat nimic, ( nu bănuiam așa ceva ), el a adus discuția, ceea ce mă face să cred că el folosea metoda aceasta pe mine.
Prin întrebări, încerca să afle lucruri despre mine, lucruri foarte intime...la care evident, în special la una anume am spus PAS, adică am refuzat să răspund! Cred că și-a făcut o impresie greșita despre mine...
Habar nu am... voia să se confeseze sau, să mă confesez eu?
Adică, ce voia de fapt să descopere?!

Eu nu am zis prea multe, până la urmă " fiecare cu păcatele lui", oare ce o fi crezând despre asta?

| anonim_4396 explică (pentru Cheo0S):

Și dacă chiar e inocent?
Și vrea doar să afle despre mine, cine sunt și ce vreau?!
Și asta era metoda lui?
Nu ar fi mai bine ca să-mi ' cer scuze' pentru impresia greșită?
Să-i spun adevărul, doar adevărul?!

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Omu voia sa stie daca esti si tu pacatoasa,daca mergi la biserica,poate mergeti impreuna laughing
Daca a spus ca are fire pacatoasa,bate saua sa priceapa calu laughing adica arunca pisica la tine sa vada tu ce raspunzi.
Nu cred ca voia el sa vada ce persoana esti,iar el de fapt sa caute ceva serios.
Pt ca daca spui uneo femeie eu is pacatos, umblu dupa femei, nu mai poate dupa sa o dea la intors ca nul mai crede nici maicasa.
Poate vrea o aventura cu tine, i so fi psu pata, omu vrea sa stie prin acele intrebari ce stii tu sa faci laughing daca esti buna la pat etc.
Sa stie daca merita, ori sa isi vada de treaba.Si eu am patit odata la fel laughing erau 2 prietene f bune,asa ziceau ele si una ma pasat celeilante,apoi ele sau certat si prima a spus, tipa nu este pentru tine, o sa vezi ca nu este ce cazuti tu laughing si exact asa a si fost, ma refer la partea asta sexuala.
Nu stia sa s e sarute, nici nu-i placea sa faca asta, de sex nici nu mai vorbesc.Na ca uite barfesc lumea acu.
Nu barfesc ca oricum nu stie nimeni despre cine e vorba,doar arat ce se intampla.
Eu de stiam asa nici nu mai bateam drumu sa ma duc sa ma vad cu ea.Dar nici ailanta nu a spus la ce anume se refera,a zis doara, las ca o sa vad eu.
Asa si asta, poate vrea omu sa stie cum esti, iti place sa te saruti, faci sex odata la paste si la craciun si alte de genul asta.
Asa vezi daca e ce cauti. Poate una vrea sa fie plimbata, cadouri stai dupa ea cate o luna 2-9 luni pana sa sara cu tine in pat laughing caz in care omu poate nu-i curios,iar atunci cand se intampla,se intampla cataclisme laughing
Bine vorbesc ca e valabil in ambele cazuri.
Daca si-o facut impresie gresita de tine este treaba lui. Voia si omu sa discutati mai in amanunte,vorba aia asa fac multi,o iau asa usor,apoi intra si in detalii, uneori se ajunge si la chestii de astea virtuale laughing sa nu zici ca nu ai facut niciodata chestii de astea.

Ceva gen fantezii, bine unia is mai profesionist, altii mai slabi, unia mai vulgari, altii mai finuti.Eu am intilnit femei si pe net care faceau asta, unele mergeau pana sa se ajunga la ceva mai adinc sa zic asa laughing altele voiau sa si arate cate ceva.

Deci omu cred eu ca vrea sa afle cum esti ca femeie si poate dupa sa-i arati si ceva poze de la plaja happy pana la urma la plaja te vad barbatii cu miile, daca te vede si el in poza aici nu vad ce diferenta e.

Tu trebuie sa stii ce cauta ala, ce vrea mai exact.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista un principiu in comunicare. Daca vrei sa faci pe cineva sa comunice, chiar daca e inchis pentru comunicare, pune-i o intrebare. Daca vrei sa obti un raspuns, o informatie pune tot o intrebare, o intrebare bine plasata poate scoate la iveala, daca i se raspunde, lucruri pe care nu te-ai astepta sa le obti printr-o discutie normala. Dar pentru asta trebuie sa fi destept, si ca sa pui intrebarea incit sa primesti un raspuns, sau chiar raspunsul ce te intereseaza, dar si mai destept ca interlocutorul tau, pentru ca daca el realizeaza scopul pentru care il iei la intrebari, nu vei obtine nimic. happy
Eu cred ca acel barbat voia ca tu sa te confesezi, sa vada cit de departe poate ajunge. Dar, ai fost tu mai desteapta ca el si l-ai prins.

| StanescuLata a răspuns:

Aparentele inseala, nu e ceea ce pare!

| BebeSexologultaunn a răspuns:

Toti suntem pacatosi, trebuie sa ne obisnuim cu greselile noastre
asa ca accepta l asa cum eu (poate are ditamai clopotelul)
semnat bebica :* love