| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Ce părere aveți despre următoarea situație ¿
Să zicem că un bărbat de 45 ani + vă face curte (* v-a făcut în trecut, nu în ' modul classic 'in care o fac de obicei ' băiețeii, ci în acel mod în care un BĂRBAT o face, totuși foarte suav și discret, acel bărbat având o reputație de păstrat), acel bărbat e un bărbat BINE și când zic bine, chiar ȘTIU ce spun! - la cei APROAPE 50 de ani arată mai bine decât majoritatea băieților / bărbaților din ziua de azi un knokaut total pentru mulți dintre tinerei.De asemea acel bărbat având o alură extrem de elegantă, mereu îngrijit, haine care îi vin foarte bine...dar mai ales un caracter foarte deosebit, o voce fermă -pur bărbătească, dar în același timp foarte suavă, blândă, foarte plăcută, pentru noi femeile. De asemenea fiind un bărbat foarte responsabil, iubitor de familie, un adevărat tată și un adevărat BĂRBAT!
Iar la partea financiară, fiind un bărbat EXTREM de REALIZAT!
Bun! Acum, probabil veți întreba care e problema¿
Ce părere ați avea dacă un asemenea bărbat v-ar face curte? (Voi având în momentul de față aproximativ 30 de ani, 29 mai exact - iar chestia asta s-a întâmplat acum aproximativ 3 ani).
Iar contextul în care s-a întâmplat fiind acesta: acelui bărbat tocmai îi murise soția (cancer la sân, după o luptă crâncenă cu boala de peste 10 ani), totuși el " având ochi " pentru voi și înainte de acest eveniment, având 2 copii, băieți, mai mici ca voi, unul cu autism, având nevoie de însoțitor permanent, iar celălalt având o firmă a lui.
El vă cere (atunci!, însă în repetate rânduri!) să fiți bona copilului lor, vă promite un salariu mai mult decât corespunzător, neplata chiriei happy, călătorii (să vedeți lumea, voi plângându-vă în trecut, de acest aspect!) și multe alte beneficii : )
Bun! Mulți ați zice (multe) DE CE NU? Problema e că eu nu functionez așa!
Totuși, ceva m-a atras la el, ceva mai mult decât partea financiară și chiar aspectul fizic...
Adevarata problemă este că, suntem rude pe undeva, îndepărtate, dar suntem (nimic ilegal sau imoral - în plus rudă era soția), gen eu trebuia să-i spun "unchiu" (bunica mamei mele cu bunica soției lui, erau surori), apoi cea mai mare problemă, de departe, este faptul că este penticostal (toată familia și e o familie extinsă!) și cred că, unul destul de real și... Botezat! (vorbea adesea despre lucrările duhului sfânt) - pentru cei necredincioși, NU luați în derâdere!
De asemenea, într-un moment de intimitate (în care eram doar noi doi) a făcut o mișcare, greșită! Pun pariu că a fost o mișcare pe care a regretat- o foarte mult! Desigur, ca un adevărat cavaler (a făcut rost de Nr meu de la mătușa mea - sora soției lui- și și-a cerut scuze! (eu, pentru a face mai dificilă sau mai ușoară happy situația m-am făcut că nu înțeleg la ce se referă happy. A mai incercat să mă atragă spre el / " pe teritoriul lui " cu ofera de muncă, evident îmbunătățită, - dar evident nu a funcționat băgând diverse motive deși, la momentul respectiv, chiar aș fi avut nevoie de un job.
Ce părere aveți?
Voi cum ați reacționa? Și mai ales cum ați reacționa dacă ați avea posibilitatea de a vă reintalnii, întâmplător sau nu cu acel bărbat?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Wow! Ce descriere a unui barbat! happy
Hai, recunoaste ca nu ti-e indiferent! happy De aceea nici nu te-ai putea multumi cu statutul de bona. Ai vrea mult mai mult, cel de partenera, egala cu el. Sau ma insel eu? happy

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru cristi202):

El o încercat și se pare că i-a reușit, din moment ce ea îi face o asemenea descriere. Însă el căuta doar bonă și dacă ieșea și ceva în plus de ce nu.

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Suferi de gerontofilie

| Violleta2022 a răspuns:

Ma lasa rece, indiferent cat de prezentabil, elegant si inteligent este. Nici macar situatia lui financiara nu ma poate atrage, fiind totusi o diferenta enorma de 20 de ani.
Unde mai pui ca nici sexual nu este prea atractiv, fiindca un barbat de 50 de ani nu mai este atat de jucaus, ca unul de 30.

In orice caz, atractia lui se pare ca este de fapt o necesitate, pornita din disperarea ca are un copil autist si pe nimeni sa-l ajute sa-i creasca si sa-i ingrijeasca baiatul.
Ar trebuii sa se orienteze la cineva de varsta lui si cu o situatie similara, ma refer la copii mari si fara alte obligatii.

Cum as reactiona daca l-as reintalnii intamplator, pe barbatul de 50, care mi-a facut avansuri?
Daca l-as intalni intamplator, as fi inconfortabila, desii bunul simt ma va face sa raspund salutului si probabil unei intrebari banale de "ce mai faci?" dar cu siguranta as gasi o scuza, sa ma grabesc si sa dispar cat mai repede cu putinta, pentru a trece peste momentul penibil, stajenitor...

| relian a răspuns:

Barbat adevarat laughing nevastasa bolnava la pat si el deja cu ochii dupa alta.Asta da barbat adevarat,nu am ce spune.
Stii de ce este barbat adevarat pentru voi? Ca are bani,aia e tot.Ia sa fi fost un prapadit,chiar fara nevasta,fara copii,sa vad mai descriai asa?
Pariu pe ce vrei ca nu,deci banii spun si fac totul,banii vorbesc,vorba cantecului laughing

Mai este si pensticostal,vorbeste cu sfintii,sau cu cine o vorbi,dar se da la tine,asta de dinaainte dea nu mai fi nevastasa.
Dar tu un om normal nu poti gasi? Intreb si eu ca idee.
Ca sa vezi cu ce atrage el femeile,le da joburi laughing mama mama ce mai lele si femeile laughing cum va mai plac barbatii puternici,adica aia cu bani,ce va mai surade ideea,vancate,vezi lumea,etc, nu mai muncesti, aia da viata laughing
Ce sa zic e bun, aruncate, nu stiu ce mai astepti, sa faci 40 de ani? E bun si atunci poate cine stie da coltu si ramai cu averea laughing

| SilentRain a răspuns:

Tipic feminin, ți-ai făcut o protecție asupra lui, ce s-ar putea sa nu coincida cu realitatea
Cel mai probabil daca am. ceva cu om ii zic direct, nu mă mai joc ca și copii la 15 ani laughing

| Cheo0S a răspuns (pentru SilentRain):

Meriti funda

| Cheo0S a răspuns (pentru SilentRain):

Nici macar aia nu se joaca.

| SilentRain a răspuns (pentru Cheo0S):

Dă-mi tu banii laughing) lasă funda :*

| Dismally a răspuns:

Nu vad care este problema. Daca iti place de el poti sa o faci, varsta chiar nu conteaza. Preferi sa fii cu cineva tanar care nu te atrage cu nimic sau cu cel putin mai in varsta care ti se pare barbatul perfect?

| FreddieM a răspuns:

Raspunsul e mai simplu decât ți-ai imagina. Ești sexualmente atrasa de el? Nu rata ocazia. Este tot ce contează. Faptul ca e bogat, stimat, etc, nu-l face mai,, animal'' (in sens pozitiv, adică atractiv) decat e.
Concluzia? Trage-ți-o cu el dacă îți place după aia mai vezi. Dar e important sa nu te vinzi. În ochii lui devii,, marfa grea' ', dificil de cumpărat. Și asa îți păstrezi și demnitatea intacta. După aia, tu vei fi cea care comanda,, jocul' '.
Cheers

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

"Ce părere ați avea dacă un asemenea bărbat v-ar face curte? ( Voi având în momentul de față aproximativ 30 de ani, 29 mai exact - iar chestia asta s-a întâmplat. acum aproximativ 3 ani ).
Iar contextul în care s-a întâmplat. fiind acesta : acelui bărbat tocmai îi murise soția ( cancer la sân, după o luptă crâncenă cu boala de peste 10 ani ), totuși el " având ochi " pentru voi, și înainte de acest eveniment, având 2 copii, băieți, mai mici ca voi, unul cu autism, având nevoie de însoțitor permanent, iar celălalt având o firmă a lui."
Chiar că cel mai bun bărbat, adică nevastă-sa era în suferință și încă vie și el deja te vrăjea și visa să fie cu tine. Ești majoră, este viața ta, tu decizi.
https://youtu.be/SIaFtAKnqBU

| Cheo0S a răspuns:

Macar ai flirtat cu El?
Spune-i doamne direct ca vrei sa ti bage nodul in papura.