| uusername a întrebat:

ce parere aveti de o diferenta de 10 ani intre doi parteneri?'cazul meu:-)

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,nu conteaza varsta cand 2 persoane se iubesc; 10 ani e ceva diferenta dar nu exagerat de mare, intre mama mea si tatal meu vitreg e diferenta de 15 ani si se inteleg de minune.Si intre mine si prietenul meu e o diferenta de 5 ani dar asta nu ne-a impiedicat sa ne iubim si sa ne intelegem.
Nu conteaza deloc varsta,unii pot chiar sa nu para de varsta care o au,sa arate mult mai bine,dar nu conteaza numai aspectul fizic, e vorba de mult mai mult de atat.
Desigur ca varsta nu conteaza dar sa nu fie la extrema, cum ar fi sa zicem o fata de 15 ani cu unu de 55, un exemplu.
Nu trebuie sa asculti de gura lumii ci sa iti asculti mereu inima, daca te simti implinit/a cu acea persoana, foarte bine.

| Ellenna a răspuns:

Depinde cati ani ai tu si de personalitatea amandurora.

| maradi3 a răspuns:

Acum nu conteaza, in timp va conta...sunt diferente de opinii, dragostea se cam stinge la un moment dat, sa zicem pana-n 5 ani se mai accepta,in rest,e prea mult! Iar cei care sunt asa,ca tine sau chiar mai mare diferenta,ce sa-ti raspunda si ei, sunt luati, nu mai au incotro! Asta e!

| bia0000 a răspuns:

Dragostea nu tine cont de varsta, sex si etniewinking si 10 ani nu este este o diferenta mare

Răspuns utilizator avertizat
| auroraa a răspuns:

Pentru mine e ok, e bine daca sunt de acord si parintii, in general, daca e sufletul tau pereche, sau persoana cu care vreai sa fii alaturi, e foarte tare happy

| PisicutaNebunatica a răspuns:

Daca va iubiti unul pe celalalt nu vad care ar fi problema happy. Dragoste sa fie! Restul nu prea conteaza asa de mult tongue

Trebuie sa fiti puternici si sa va sustineti reciproc si sa nu ascultati de gurile rele big grin

Sper ca te-am ajutat

pa, pa:*

| Butterfly0 a răspuns:

Asta-i viata... daca va iubiti, nu-i nimic

| Crinutzaaa a răspuns:

Buna, parerea mea este ca nu conteaza varsta. daca e intelegere si dragoste nu mai conteaza nimica.hee hee intre mine si iubitul meu sunt 15 ani jumatebig grin.

| ingerpufos a răspuns:

Pai eu cred ca daca va iubiti nu prea are prea mare importanta varsata: iubirea n-are varstakiss parerea mea

| Priss99 a răspuns:

Daca este dragoste nuh conteaza varsta! si intre parintii mei exact asa este!

| HeathLedgerForever a răspuns:

Buna. Stii vorba aceea conteaza dragostea. Lasa-i pe altii sa creada ce vor. Nu poti "astupa" gura lumii. (E si cazul meu). Deci capul sus, te pup kiss

| David98TM a răspuns:

Nu lasa varsta sa va stea in cale iubirea e vesnica :X

| TheBrownEye a răspuns:

Şi eu sunt de părerea lui eneadrian.

| eneadrian a răspuns:

Frate sunt 10 ani deci las-o balta