| farazambet a întrebat:

Ce parere aveti despre beietii din zodia pesti? cum se comporta in relatie?

16 răspunsuri:
| AnnePlatt a răspuns:

Buna,farazambet! Eu sunt fata si sunt zodia pesti. Scuza-ma daca sunt directa, dar eu cred ca caracterul unui baiat/femeie intr-o relatie vine din
suflet. Eu mereu spun ca zodiile sunt doar denumiri care sunt fixate dupa luna nasterii, nimic mai mult! Horoscopul se aseamana cu superstitile. Daca cineva alege un baiat numai dupa zodie si horoscop sunt ghinionisti, deoarece sunt atat de frumosi si dulci baieti in lumea asta care au cele mai blestemate spuse in horoscop.

| Konata a răspuns:

Citeste aici http://www.eastrolog.ro/seductie/pesti.php
http://seductiatrupului.ro/......artie.html

Sau aici http://www.e-muzica.net/horoscop/pesti/h-cuceresti-barbatul.html
http://www.scotty.ro/zodiac/zodiac_erotic/pesti_barbat.html
Din experienta mea, pot sa iti spun ca sunt cam ciudati(sau foarte ciudatibig grin), pot iubi cu adevarat o fata insa nu sunt prea seriosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca voi luati o persoana dupa zodie, crezand ca cineva poate spune de x ca e romantic si dus ca e pesti si de y ca e de treaba si bun daca e fecioara aveti probleme mari.Fiecare persoana e diferita, nu ne poate eticheta cu un zodiac sau cateva persoana care se numesc "experti", credeti in prea multe prostii.Intai cunoaste persoana lasa prostiile astea

| blueheart a răspuns:

Eu sunt fata in zodia pesti. Iti spun cum sunt eu intr-o relatie. Iubesc si ma daruiesc total persoanei iubite.Conditia este ca si ea sa simta acest lucru.Sa ma faca sa simt ca sunt iubita si ca ma vrea cu adevarat. Sunt fidela si nu ma intereseaza alt baiat in timpul relatiei mele.Lupt pentru ceea ce iubesc dar numai daca persoana respectiva merita cu adevarat si daca vrea sa ma aibe in viata ei. Incerc sa rezolv problemele pe care le am cu partenerul. Imi place sa fiu mereu atenta si sa arat cat de mult tin la partenerul meu. De obicei persoanele din zodia pesti sunt timide dar alaturi de partenerul potrivit isi pierd timiditatea si il lasa sa-l vada fara masca, sa fie natural, sa fie el.
Ser ca te-am ajutat putin. Oricum cei din zodia mea sunt romantici incurabili si cred intr-o iubire pura, profunda, adevarata. happy

| Zeflemitoarea a răspuns:

În orice caz nu suportă agramatele.

| Larisssaa a răspuns:

Horoscop zodia peşti :
Cu Neptun in Pesti, te afli intr-o etapa a vietii care iti subliniaza predispozitia lirica. Tot ce creeaza emotie - poezia, arta, frumosul - vibreaza pe o coarda sensibila a inimii, te impresioneaza, te cheama mai aproape.

Pe aceasta sensibilitate crescuta, sentimentele infloresc mai usor. Inclini catre un romantism idealist, vaporos, fara contururi precise, care celebreaza inainte de orice ideea iubirii in sine, un romantism care tresare la orice sugestie de basm sau mister. Ai o disponibilitate afectiva gata sa se daruiasca la primul cantec de sirena, iar iubirea ti se poate strecura in suflet oricand...

Acest lucru se poate intampla, de exemplu, in februarie, martie si prima parte a lui aprilie 2013, cand stapanul casei cuplului Pestilor, Mercur, se afla chiar in Pesti si cand Neptun este vizitat pe rand de Marte, Soare si Venus.

In inima acestui interval, perioada 26 februarie-12 martie 2013 este de exceptie: in Pesti se afla romanticul Neptun, Marte, planeta dorintei, Venus, planeta iubirii, Mercur, stapanul casei cuplului Pestilor si Soarele, care lumineaza puternic toata aceasta configuratie, cu semnificatii deosebite pentru viata ta relationala. Iar asta este doar avanpremiera.

Pe 26 iunie 2013, Jupiter, Marele Benefic si stapanul traditional al Pestilor, intra in casa iubirii si a sexualitatii Pestilor, unde va sta un an intreg. Energiilor diafane ale sufletului li se alatura energiile pline de vigoare ale trupului. Feromonii si adrenalina intra in frenezie, iar instinctul erotic erupe triumfal. Poate sa inceapa balul!

Balul incepe inca din iunie 2013, deschis de intrarea lui Mercur si a lui Venus in casa dragostei Pestilor, apoi atinge punctul de fierbere in iulie 2013, cand in zona apare Marte, urmat mai tarziu de Soare, si continua pana in decembrie 2013, intretinut de tranzitele planetelor prin casa cuplului Pestilor.

Dacă te-a ajutat răspunsul meu ---> Fundă!

| andreiush25 a răspuns:

Le place sa inoate big grin

| charna a răspuns:

Am avut un "peste". Viseaza cu ochii deskisi. Tu vorbesti.ei sint in Hawaii.
Intr-un cuvint... fugi de ei. Scuze pestilor dar voi stiti ca am dreptate.

| charna a răspuns:

Cu ce confunzi realitatea?

| metha0xphore a răspuns:

Sunt prea sensibili, uneori posesivi. Cert e ca simt durerile tale la fel de intens ca si tine, ar face orice pentru ca tie sa iti fie bine. In intimitate sunt sufocanti si tandri.

Pe parcurs daca nu le oferi atentie, tind sa devina foarte plictisitori si agasanti in sensul ca daca le oferi tacere or sa inceapa un fel de cearta cu tine, ai sa te aprinzi insa el se va retrage in cochilia lui fara sa mai poti scoate un cuvant -ca nu ai cu cine!

Sunt capabili de o iubire fara margini si cand iesi in oras de exemplu, nu vor arunca nici macar o privire altei femei.

@blueheart esti femeie, deci diferita, si ai scos numai aspectele pozitive la iveala.

| blueheart a răspuns (pentru metha0xphore):

Sunt impulsiva, incapatanata, orgolioasa, dezordonata. E mai bine? Ca le-am tot repetat pe la alte intrebari si tocmai aici am uitat. happy

| metha0xphore a răspuns (pentru blueheart):

Nu toti pestii au aceleasi caracteristici.
Ti-ai facut o scurta descriere a caracterului tau. Te-ai supara daca ti-as spune ca nu imi pasa?

| blueheart a răspuns (pentru metha0xphore):

Absolut deloc.Eu ti-am raspuns pentru ca am vazut ca m-ai mentionat in raspunsul tau.Fiecare om e diferit. Nu trebuie sa te iei dupa un zodiac pentru a fi cu cineva.
O seara frumoasa in continuare!

| farazambet explică:

Din experienta voastra daca se poate.pot citi si eu de pe net happy

| anabatr a răspuns:

Nu am intalnit prea multi baieti din zodia pesti dar nu cred ca ar trebui sa se generalizeze in functie de zodie.Toti oamenii se comporta diferit. Poti sa faci un calcul in functie de data nasterii. de exemplu mie imi place zodiacool.ro pentru ca aici gasesc informatii precise. https://www. zodiacool.ro/

| LoveStories a răspuns:

Din cate stiu eu, sunt niste persoane romantice.