| annnna1234 a întrebat:

Ce parere aveti despre sex neprotejat intr-o relatie serioasa de 1 an jumate? In toata aceasta perioada am facut sex doar cu prezervativ, numai ca acum am o problema ginecologica si iau tratament cu anticonceptionale, deci pot renunta la prezervative. Credeti ca este posibil ca el sa aiba vreo boala cu transmitere sexuala odata ce nu a avut niciodata vreun simptom care sa arate acest lucru?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea ca iubitul tau sa aiba o infectie provocata de o boala cu transmitere sexuala teoretic nu poate exista fara ca aceasta sa nu se manifeste. Poate doar cu exceptia virusului HIV/SIDA. In consecinta din acest punct de vedere te poti linisti, chiar complet. In privinta sexului neprotejat nu este nimic de comentat sau completat. Atat timp cat iti administrezi in mod corect si la timp pastilele AC barbatul poateejacula sperma in vagin fara nici-o restrictie sau vreo retinere. Multa sanatate!

| LoveSleep a răspuns:

Analize

| Anna121 a răspuns:

De ce nu l-ai intrebat pe el despre fostele lui experiente sexuale? Dupa un an si jumatate de relatie, in mod normal, partenerii stiu cam totul unul despre altul.Intreaba-l pe el, sau daca ai dubii, ii poti recomanda sa faca un set de analize.

| annnna1234 explică (pentru Anna121):

Stiu fostele lui experiente. A avut o singura partenera cu care a facut si neprotejat.

| GHoST013 a răspuns:

Pai puteti sa va faceti un set de analize impreuna si aflati daca aveti unul din voi o boala sau nu.
Eu sunt de acord cu sexul fara prezervativ atat timp cat este ceva serios.

| annnna1234 explică:

Nu, am facut 1 an de zile cu prezervativ si a fost ok. Dar din moment ce am protectie asigurata de AC de ce nu as profita de asta?