| A21s a întrebat:

Daca am facut sex anal neprotejat e posibil sa iau vreo boala cu transmitere sexuala chiar daca iubitul meu nu are niciuna dintre boli?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa din senin? Pentru a fi transmisa o boala indiferent de ce natura ar fi ea, trebuie sa existe. Asa ca poti fi linistita din acesta privinta. Sanatate!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De unde stii ca nu are?
I-ai vazut certificatul medical de la investitiile medicale?
HIV de exemplu nu are nici un simptom sau semn, pana la 6 luni, cand apare si face dezastru. Alte boli al fel.
Oricum, sexul anal neprotejat duce la rupturi de anus, de intestin, la infectii locale si evident la contaminarea cu boli sexuale.

| mihai69 a răspuns:

Ui' ce zice iar Camionul zilei; cică:
„... I-ai vazut certificatul medical de la investitiile medicale?"
===
rolling on the floor
ce au INVESTIȚIILE cu b.t.s.-urile?!?

On topic: dacă e purtător asimptomatic, te poate înbolnăvi.
La fel și dacă s-au produs microleziuni în zona anusului tău, acestea se pot infecta de la bacteriile fecale și o să fie cam neplăcut.

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu are nicio boala, de ce te gandesti ca ai putea lua o boala de la el?

| Goete a răspuns:

Da, e posibil, daca sexul anal nu l-ai facut cu iubitul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beibi, doggy nu inseamna sex anal!

| Stropdeploaie a răspuns:

DE Hemoroizi ai auzit?

| Rux04 a răspuns:

Bună. În cazul în care a mai facut-o si cu alte fete înaintea ta. Bolile cu transmitere sexuală sunt asimptomatice.