| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face sa mi se desumfle picioarele? Mi s-au umflat de cateva zile si nu se mai desumfla...lucrez in cursul saptamanii si stau 10 ore in picioare... Sper sa ma ajutatisad

Răspuns Câştigător
| Noir a răspuns:

1.NU mai purta tocuri la munca!
2.Seara pune-ti picioarele in apa rece!
3.MAseaza usor cu o crema(ex. cele pentru. varice chiar daca nu ai ajuta la circulatia sangelui)
4.CAnd stai acasa stai cu picioarele in sus pentru.circulatie mai buna
Mult succes!:*:*:*

2 răspunsuri:
| Noir a răspuns:

1.Cand ajungi acasa punetzai picioarele in apa rece
2. Da-te cu crema pentru. varice(chiar daca nu ai varice crema ajuta la circulatzia sangelui

| atianin a răspuns:

Cel mai bun remediu ar fi masaj la picioare cand ajungi acasa, nu purta papuci cu toc la munca si mai stai si jos uneori chiar si cateva secunde poate conta.
Daca consideri ca niciuna din aceste sugestii du-te la doctor cat mai repede sa nu fie ceva mai grav decat oboseala.