| stefany99 a întrebat:

ce pot sa fac? mie imi place de un baiat. dar el e mai mare ca mine.ma considera sora lui mai mica. dar cred ca ii place de o prietena, dar ea este foarte egoista si vrea ca la toti baietii draguti pe care ii cunoaste sa le placa de ea.habar nu am ce sa fac.eu sunt cam mica pentru un prieten, dar nici nu vreau sa nu ma bage in seama. ei ia dta un ursulet pe care la castigat, dar inca din vara ii place de ea.eu zic ca daca ar vrea sa ste cu ea ar fi stat de mult nu? este foarte dragut.va rog niste sugestii nu ar strica:*:*:*:* va dau funda la toti!

7 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai da-te tu pe langa el, chiar daca esti micuta,nu o mai lasa pe prietena ta sa filtreze cu el! Fi tu cea in avantaj! Vorbeste tot timpul cu el,povesteste-i ce ai mai facut,purtati o discutie! Asta pentru ca el sa isi dea seama ca, chiar daca esti micuta, gandesti! Probabil el crede ca esti prea mica pentru a avea o relatie cu tine si incearca sa aiba cu prietena ta,ea fiind mai mare presupun! Tocmai din cauza asta i-a dat si un ursulet, chiar daca poate nu o place asa mult, filtreaza cu ea! Iti urez bafta multa si lupta pentru ceea ce iti doresti!:*

| stefany99 explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Pai e treaba ca prietena aia a mea (de fapt este vara mea cea egoista care vrea sa le placa la toti baietii de ea)este mai mare cu 1 an.eu tot timpul ma uit la el,rad,glumim, vorbim, ne-am pupat pe obraz dar numai atat.incerc sa fiu in avantaj, dar ei ies mai multi prieteni in oras si fratele ei o ia cu el pentru ca nu il lasa parintii singur, dar pe mine nu ma lasa mama si sora mea nu vrea sa iasa.si soramea nu stie ca imi place de acest baiat, pentru ca daca ar stii ar face misto de mine deoarece nu il suporta sad.el tot timpu tine cont de decizia verei mele.la orice.nu stiu ce sa fac. daca mai ai sfaturi t mine te rog sa mi le dai :*mersi de raspuns

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru stefany99):

Tu nu mai gandi asa, ca nu o sa poti sa ramai singura cu el si din astea. Tu trebuie sa fi optimista, daca il placi cu adevarat! Trebuie sa faci tot posibilul sa vorbesti cumva cu el, sa ii schimbi impresia despre verisoara ta in asa fel incat sa il faci sa ii placa de tine! Sa ii atragi tot timpul atentia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu renunta la el, periodic da-i semne ca il placi. Vei vedea ca iti va raspunde la un moment dat, totul depinde de tine sa nu renunti. Persevereaza!

| stefany99 explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt cam rusinoasa! de multe ori m-a intrebat de cine imi place poate ca a vazut ca tot ma uit la el,rad la el,si il pup pe obraz dehh, dar si el face la fel cu mine, dar acum nu stiu pentru.ca eu tot timpu i-am spus ca imi place de un baiat.bineinteles ca am mintit, pentru m-a intrebat de-o fata cu prietenii mei.o data in vara le-a spus la prietenii nostri ca ii place de mine.da dupa le-a spus ca ii place de vara mea.ea era misterioasa prietena.acum nu stiu. daca mai ai cateva sfaturi pentru mine nu ezita sa mi le dai.mersi pentru raspuns:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru stefany99):

Tu ce varsta ai si care e diferenta intre voi doi? Nu il mai minti precum ca iti place de alt baiat. Spune-i ca iti place de el. Cauta momente in care sa ramaneti doar voi doi si atunci spune-i tot adevarul. Nu te mai amagi mult timp pentru ca iti faci rau singura.

| stefany99 explică (pentru anonim_4396):

E mare diferenta.e de 6 ani.eu cred ca o place pe varamea si atat.sa ramana cu ea si asta basta.si nu o sa gasesc niciodata momente cand o sa fim singuri pentru ca o sa fie si varamea tot timpu