| Stefania a întrebat:

Ce sa fac sa am unghiile mai tari si sa nu mi se rupa?sad

10 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Pai ai putea sa ti le dai cu orja sau lac stii asa ai fi mai puternice nu?

| Narfundo a răspuns:

De ce ai pus intrebarea asta la Categoria ''dragoste si sex''? Incerci sa imi pui imaginatia la incercarelaughing?

| kidulinha a răspuns:

Ulei de ricin, ulei de masline big grin. Tine mainile vreo 20 de minute la inmuiat in ulei caldut de ricin sau de masline big grin Si nu uita de crema de maini hidratanta confused

| GdX a răspuns:

Sa le tai.

| maria ;x a răspuns:

Cumpara-ti intaritr de unghii s-au lac(dar sa fie ma bun)
pupkiss

| LoLo a răspuns:

Buna...

foloseste un lac de unghi pentru ingrijirea lor, ulei de ricin daca te faci in fiecare seara cu el o sa observi diferenta, sau dimineata cand te trezesti nu te spala cu apa calda pe maini spala-te cu apa rece si o sa vezi ce tari sunt, si in timpul zilei spalatea tot asa...

eu asa fac...si le am taritongue

| savingyou a răspuns:

Exista o oja care intareste unghiile! intraba la orice farmacie! succes!

| kishinawyanka a răspuns:

Felul unghiilor de a fi este mai mult o chestie ereditara... Daca sunt moi de la natura ta, atunci nu poti remedia cu nimic; dar daca mereu au fost tari, iar acum au devenit moi si se exfoliaza, atunci poti avea ceva deficienta temporara de nutritie in organism si un lac intaritor te poate ajuta.

| kr.mdy a răspuns:

Da-le cu oja mereu.

| Ankhsenamone a răspuns:

Poti renunta pentru o vreme la oja fiindca nu face bine deloc unghiilor si o poti inlocui cu un intaritor de unghii de la: Avon, Oriflame, Yves Rocher sau poti cere sfatul unei farmaciste.Si eu am avut probleme cu unghiile, insa acum folosesc un intaritor de la Avon si sunt tare multumita. Succes in alegerea ta! happy