| Dalia5didi a întrebat:

Cum sa imi fac unghiile sa nu se mai rupa vreau sa fie tari si sa pot sa le tin mai lungi

4 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Pentru acest lucru trebuie sa consumi produse care iti intaresc sistemul imunitar. + nu trebuie sa faci prea multe treburi pe langa casa : spalarea vaselor, curatenie si tot ce tine de folosirea mainilor pentru a nu ajunge la incidente de rupere.
Pentru a evita astfel de incidente, pilarea ungilor trebuie facuta zilnic.

| miuuuuxd a răspuns:

Eu ma dau pe unghii cu un lac "Nail Care-yellow out" de la Seventeen, e foarte bun, nu mi se mai rup unghiile asa usor.

| PiersicutaCoral123 a răspuns:

Buna. Eu iti recomand sa ti le faci la salon cu gel, nu costa mai multe de 35-60 de lei sau sa te dai cu o oja semipermanenta.

| Neo12 a răspuns (pentru PiersicutaCoral123):

Ca să i le distrugă mai rău sau ce?
Nu cred că ai văzut cum se schimbă nişte unghii naturale după ce sunt date jos cele cu gel. Când aplici gel, îţi supui unghia la multe procese, o pilează foarte mult, o face subţire, e naşpa. Eu nu recomand.