| lewismatthew18 a întrebat:

Ce sa fac?
V-am povestit eu despre fata aia, cu care eram impreuna 3 luni, si la final s-a schimbat, parea ca se joaca cu mine, isi bate joc.
Mi-a si spus asta inainte sa plece.

Dar ieri noaptea s-a schimbat ceva, vorbesc linistit cu un prieten bun si vad ca am un mesaj. e de la ea. Ma uit si ma asteapta un roman, ca ii pare rau, nu si-a batut joc, si ca m-a iubit, si inca ma iubeste dar nu mai conteaza. Sa am grija de mine etc.

Ii raspund si ii spun sa ne mai acordam o sansa, si vedem ce se va intampla, trecem peste asta, impreuna. Dar raspunsul ei: "Te iubesc enorm de mult, dar nu poate fi nimic intre noi" si normal ca am intrebat-o de ce nu? Si raspunsul "pentru ca nu vreau" si m-a blockat.

Ce sa fac?
Cer sfaturi. Oare chiar nu vrea sa fim impreuna, sau o zice doar sa-mi fie mai usor.
Si daca ma iubeste, de ce sa scape de mine?

Cer sfaturi bune, care sa ma ajute in decizie! Nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| BryBard a răspuns:

Boss se joaca cu tine,tu nu vezi ce faze de copila face? Te amageste intruna,numcai ca sa suferi,mai bine ca ti-a dat block,ti-a facut treaba tie.E genul ala de fata care "ii place sa suspinde, umble baietii limba dupa ea, ca se crede "bunaciunea pamantului".Nu poti sa spui "Te iubesc enorm de mult, dar nu poate fi nimic intre noi", daca iubesti pe cine "enorm cica" vrei sa faci tot posibilul sa fi langa aceea persoana! Nu ii zici asta si dupa zici"Pentru ca nu vreau" e clar ca e proasta(scuze de expresie dar chia e). Nici ea nu stie ce vrea, se contrazice singura.Las-o Odata in pace si vedeti de ale tale, ca nu e de tine, cel mult isi gaseste pe unu cu aceiasi "personalitate".Da asa ce curiozitate de varsta aveti, ca la ce fel gandeste ea, se vede ca "nu stie cu ce se mananca viata".

| lewismatthew18 explică (pentru BryBard):

Multumesc pentru raspuns, de asa raspunsuri am nevoie.
De data asta o las in pace, desi eu am lasat-o de o saptamana, ea era cea care tot ma cauta. Imi spunea ca nu mai vrea sa fim impreuna, ca "esti prea grijuliu". Pai daca o iubesc, normal ca am grija de ea.

Fata are 16, face 17 ani in curand. Eu am 18 ani. Dar se vede ca este considerata "printesa" pentru ca o fata/femeia matura nu ar juca jocul acesta, daca ar iubii!

| BryBard a răspuns (pentru lewismatthew18):

La 16 ani, ii joaca mintea feste, stai linistit ca o sa iti dea unblock si o sa te mai sacaie ceva timp, ca asa fac "genul asta de fele" sa nu ii mai dai atentie, ca o persoana ce nu vede atentie inceteaza s-a mai faca avel lucru(asta daca nu e disperata de-a binelea).O sa isi de-a ea seama mai incolo, ce a pierdut si cat de naiba e.Bafta!

| lewismatthew18 explică (pentru BryBard):

Multumesc pentru tot.
Am tot discutat ieri cu prietenii, ne am gandit, am citit niste sfaturi, si ieri noaptea mi-o scris iarasi si atunci i am zis sa stam macar odata jos, normal si civilizat sa vorbim, si sa decidem, ori continuam, ori ne lasam in pace, dar in pace! Si pana la urma am hotarat ca eu in stanga si ea in dreapta. Desi tot i am cerut sa-mi dea block, nu a vrut cu nici un pret, asa ca ma gandesc sa ma mai caute.

| BryBard a răspuns (pentru lewismatthew18):

O sa mai faca ea niste "incercari" dar nu mai baga in seama, cel mult adu-i aminte ca ati vorbit ceva.

| lewismatthew18 explică (pentru BryBard):

Pfff, o jumatate de zii a durat. deja mi-o scris, "vrei sa fim macar prieteni?" Ii raspund: "pai suntem, am zis ca daca ai nevoie de ceva ma contactezi" Raspunde: "Aaa da sa vorbim normal, nu asa".

Fata asta ori si-a jucat prost cartile cu mine, ori e chiar dusa.
Pareri? Dupa toate astea mai are rost sa fim prieteni?

| BryBard a răspuns (pentru lewismatthew18):

Boss,nu cred,a zis "Aaa da sa vorbim normal, nu asa" adica ca si cum nu ati fi prieteniu,deci ori e obsedata de tine, ori vrea sa iti faca viata un calvar, habar nu am eu zic sa o termini, dar daca tu vrei aventuri(prieteni cu benefici) e treaba ta, eu mi-am spus pct de vedere laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru lewismatthew18):

Cel mai bine nu mai vorbi prin mesaje cu ea, doar când stabiliti sa va intalniti, nici vorbit la telefon. Doar când stabiliti sa va vedeti, dacã vrei sã devinã obsedatã fata asta de tine, fã urmãtoarea chestie.
Stabileste o intalnire si cu o zi inainte spune cã nu mai poti veni, deoarece trebuie sa mergi undeva cu prietenii tai. Asta o va inebuni de cap, si nu se mai joaca cu tine dupa, deoarece o sa stie cã nu iti pasã prea mult de ea.
O mai poti pedepsi cumva, nu o mai lãsa sã stea pe telefon când e cu tine, dacã intarzie când o chemi spune Ceva, spune sa plateasca ea consumatia daca iesiti la un suc.

| lewismatthew18 explică (pentru BryBard):

Adica cu o seara inainte ii spun, eu la stanga, ea la dreapta si spune ca asa e cel mai bine, dupa imi scrie sa fim prieteni, dar nici chiar prieteni normal ci "best friends". Si ma roaga sa o sun. Hai ca o fac sa vorbesc cu capul ei. Si imi spune de alea, ca "cel mai bine ar fi sa stau in bratele tale", si ca "nicaieri nu imi convine, doar langa tine", dar sa fim pieteni.

Fata asta ori chiar e indragostita sau se face proasta singura, pentru ca e penibil ce face. Infine, nu ii mai scriu si sper sa inteleaga si sa isi respecte decizia, ca din cauza ei am ajuns aici, nu din a mea.
Problema e ca sunt operat si incapabil sa maduc la ea, si sincer acum nici nu vreau sa imi risc sanatatea pentru o fata care odata ma place, odata nu.

| lewismatthew18 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc. Terog verifica raspunsul ce l am scris mai inainte si spuneti punctul de vedere despre ea, sa nu o scriu de 2 ori.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lewismatthew18):

Raspunde doar cand te suna ea, totusi poti sa accepti sa vina ea la tine.
Dar te rog nu face asta "cel mai bine ar fi sa stau in bratele tale", si ca "nicaieri nu imi convine, doar langa tine", dar sa fim pieteni.
Tine contactul cu ea doar o data pe saptamana, sa nu cumva sa ii scrii prea des, sau sa o suni non stop. Daca ii place de tine, dupa ce te faci mai bine poti sa mergi mai departe cu ea nu doar ca prieteni.
Cand te suna si accepta mergi mai departe, saruturi si altele arata-i ca ori e ceva mai mult ori pa. Daca te ia cu faza doar prieteni, iarasi nu o mai bagi in seama.

| lewismatthew18 explică (pentru anonim_4396):

Dar nu eu fac asta. Ea face asa.
Ea a hotarat ca nu mai poate fi nimic intre noi, si totusi se comporta zici ca ar fi ceva, si faza ca sa fim prieteni, dar nu asa ca si acum, sa vorbim si din alea. Eu am lasat-o de vreo saptamana, ea insista, desi ea a facut sa fie asa, din cauza ei am ajuns aici.
Dar totusi nu vrea sa ma lese, nu stiu de ce. Ori chiar ma place si si-a dat seama ca a gresit si vrea sa repare sau chiar e proasta. (Scuze)

| anonim_4396 a răspuns (pentru lewismatthew18):

Toate fac asa, cheamo la tine si clarifica. Tu sti daca o vrei sau nu, daca ea insista inseamna ca vrea ceva, dar tu trebuie sa ii explici ca nu vrei doar prieteni.

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ce sa fac, dar te a intrebat cineva ce faci? Frumos ai compus intrebarea,.Ce varsta are fata aia care te "iubeste" de numai poate.

| lewismatthew18 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ai interpretat total gresit intrebarea aia. Ce sa fac in sensul de ce sa fac in situatia asta.
Are 16 ani.