| lewismatthew18 a întrebat:

As avea o problema cu o fata. Suntem impreuna de 2 luni, dar dupa putin timp am suferit o accidentare si am fost operat, ceea ce mi-a impiedicat enorm sa o vad, pentru ca doar in pat am voie sa stau, fara sa calc pe picior.
Dar vorbeam mult pe Facebook, la telefon, video conferinta. Si era totul bine. Pana dupa revelion. Primele 3 4 zile au fost normale, dupa dintr-odata s-a schimbat. A inceput sa ma ignore, vorbim putin la telefon (ea ma suna mereu), pe Facebook vorbim mult dar nu imi mai raspunde cu asa veselie (imi raspunde foarte repede, dar primesc raspunsuri simple), si nu imi zice care e problema ei, sa o discutam si sa vedem ce putem face.
Odata, noaptea nu stiu ce a apucat-o, a plans non stop, si spunea ca vrea sa moara. Nu mi-a raspuns la telefon cateva ore, nu imi scria. Asa ca i am scris prietenei, cea mai buna prietena, caci nici ea nu stia ce sa intampla si eram ingrijorati. Dupa cateva zile (2 3) tot la fel de ciudat se comporta, cateodata ma iubea, cateodata nu. Pana ieri noaptea, cand mi-a pus intrebarea: "ti a dat block prietena mea?", primadata i am zis ca "inca nu", dupa i am scris prietenei sa imi dea block, si candva sa imi scoata block-ul. Si dupa i am scris prietenei mele ca "da, acum mi-a dat block", si dupa imi scrie ca sunt un mincinos, si ma uraste, si din astea. Inainte cu 1 ora zicea ca ma iubeste prea mult, si trecem impreuna prin asta.
A zis, sa ne despartim, eu desigur i am zis ca o iubesc, si imi pare rau ca am mintit-o, dar a fost pentru prima data. A zis ca nu vrea sa ma auda niciodata. Am lasat-o in pace. Dupa 14 15 ora ma suna, nu ii raspund. Ma suna iar dupa o vreme, i am raspuns, si ma intreaba: "Ce faci? Esti bine?" I am zis ca "Normal ca nu", si tot imi spunea: "vrei sa imi spui ceva?" Si i am zis din nou, ca imi pare rau ca am mintit-o, e doar vina mea si o inteleg ca este suparata. Dupa imi spune: "Bine. Pa". Dar de atunci m-a sunat de 2 3 ori.

Ce e asta?
De ce face asta?
Daca vrea sa ne despartim de ce ma tot cauta? Stie ca ma doare enorm, pentru ca o iubesc din tot sufletul.
Oare ii este dor de mine, sau o face doar din batjocora si ea s-a jucat cu mine? ( mai vorbea cu baieti, zicea ca "doar imi bat joc de ei" (erau baieti mai "prostuti")

Multumesc pentru raspunsuri, spuneti-mi va rog daca e de bine sau nu, si niste sfaturi!

Răspuns Câştigător
| petitconseil a răspuns:

Eu cred ca acum ai ocazia sa te distantezi de acea fata, pentru ca se vede clar ca nu-i pasa de tine.Fii mai indiferent fata de ea,tie nu-ti trebuie pe cineva care cand esti la greu sa se comporte asa urat.Tu acum trebuie sa te gandesti doar la tine,sa te faci bine,sa iti revii pe picioarele tale,fata aia mai mult te-a incurcat in situatia in care esti tu acum.Tu aveai nevoie de cineva care sa-ti fie alaturi acum cand esti intr-un moment greu,logic,nu? Sfatul meu e sa ai grija de tine si doar de tine,pentru ca daca ea te-ar fi iubit cu adevarat nu s-ar fi comportat in halul asta. Daca chiar insista sa fii cu ea, baga-i motivul ca nu poti chiar acum, ca astepti sa te refaci, si ca te-ai gandit ca nu esti pregatit sa continui acea relatie cu ea, si uite asa te scapi si tu de cineva care nu are rost sa pierzi timpul.Multa sanatate iti doresc si sa auzim de bine.

| lewismatthew18 explică (pentru petitconseil):

Buna!

Ai dreptate, in momente grele ca acesta chiar nu am nevoie de niste drame inutile. Pentru ca motivul despartirii mi se pare unul amuzant, o prostie. Da, e minciuna, am recunoscut asta, eu am gresit, nu trebuia sa mint dar totusi nu am mintit-o cu ceva grav, de exemplu am vorbit cu alta pe ascuns, etc.
Eu cred ca daca chiar m-ar iubi, ar trece cu vederea usor.

Pun pariu ca o sa ma sune, dar din pacate o iubesc, si mereu imi da o stare rea. Mai ales ca nu pot face nimic ce imi atrage atentia, ca sunt limitat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lewismatthew18):

Treci peste laughing, e posibil sa vorbeasca si ea cu altcineva si asta sa fie un pretext de al ei sa se desparta de tine

| petitconseil a răspuns (pentru lewismatthew18):

Nu conteaza ca ai vorbit cu alta fata pe ascuns, ea daca te-ar fi iubit cu adevarat, ar fi incercat sa te tina langa ea, sa nu-ti dea motive sa vorbesti cu alte fete.Cred ca relatia cu ea te nemultumeste,de asta cauti alinare in alte parti. Daca iti creaza o stare rea,de ce te complici? Poate nu o iubesti,poate ai facut doar o pasiune pentru ea,una e iubirea, alta e pasiunea(sau obisnuinta).Si chiar daca ai mintit-o cu ceva, daca te-ar fi iubit cu adevarat ar fi trecut peste minciuna ta, ar fi incercat sa te aduca pe calea cea buna big grin pentru ca niciodata nu e frumos sa lasi un om la greu.Ai rabdare, vei trece tu si peste asta.Numai bine iti doresc.

| lewismatthew18 explică (pentru petitconseil):

Dar nu am vorbit cu nimeni, nici din prietenie, ea era totul pentru mine.

Am mintit-o cu o prostie. Mi a cerut sa ii dau add la prietena ei, dupa mi-a cerut sa ii sau block. I am dat. Dar a inceput cu figuri, ca se omoara si chestii din astea asa ca n am avut de ales, trebuia sa vb cu prietena ei. (Sunt operat, nu pot sa maduc la ea). Si odata mi-o scris ca "ti o dat block" iar eu am zis ca da, desi nu mi-o dat doar pentru 15 min. Asta a fost greseala mea care nu se poate ierta. infine, o las in pace, dar problema e ca ma cauta in fiecare zii.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate pune punctul pe I si spune-i o singura data propozitia asta CLAR SI RASPICAT la telefon :,,MA IUBESTI? SI ESTI IN STARE SA MA IERTI PENTRU CA TE-AM MINTIT?!,, Daca spune nu zi-i asa,,ATUNCI LASA-MA IN PACE SI NU MA MAI CAUTA,IMI FACI RAU SI NU VREAU SA-TI BLOCHEZ NUMARUL DE TELEFON,CREDE-MA,, daca spune da zi-i asa :,, Atunci haide la fim ca inainte, imi pare rau ca te-am mintit, te iubesc,,
Vezi cum reactioneaza si spune-i in fata, nu te feri de ea!
Sanatate si noroc mult frt!

| lewismatthew18 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat, frate!